SERIA ALPHA+
ÎNCEPUTUL UNEI POVEȘTI EPICE
Seria Alpha reprezintă cel mai înalt standard din colecția noastră de surse de alimentare. Aceasta este o sursă de alimentare UE complet modulară, 80+ Gold 230V, cu capabilități remarcabile. Această serie a evoluat prin trei versiuni semnificative. Progresul Alpha demonstrează angajamentul nostru de a răspunde feedback-ului utilizatorilor și de a avansa funcționalitățile tehnologice, oferind în cele din urmă o unitate de alimentare performantă, eficientă și silențioasă pentru nevoile dumneavoastră premium de PC.
Evoluția prin angajament
Povestea a început cu prima noastră versiune a sursei Alpha, axată pe nișa jocurilor, cu un panou frontal îndrăzneț și futurist. S-a dovedit a fi puțin zgomotos pentru standardele noastre și am schimbat panoul frontal. Având un panou minimalist, cu o cale respiratorie mai largă, a dus la o sursă de alimentare mai silențioasă pentru a doua versiune, conform feedback-ului utilizatorului nostru. Acum am ajuns la noua și îmbunătățită versiune a treia, "Alpha+", care este o sursă de alimentare complet neagră. Îmbogățit cu funcția de ventilator Zero RPM, care face Alpha+ mai eficient și mai zgomotos la sarcini mici.
Construcție modulară
Modularitatea seriei Alpha+ îmbunătățește gestionarea cablurilor și crește fluxul de aer pentru șasiul tău. De asemenea, absența cablurilor încâlcite și multicolore poate ajuta mult la estetica configurației PC-ului tău.
Se potrivește perfect cu standardul UE 80+ Gold 230V
Faptul că Alpha+ poate trece toate testele standardului UE 80+ Gold 230V asigură o eficiență superioară cu performanțe de 90%, 92% și 89% la sarcini de 20%, 50% și, respectiv, 100%. Acest test stabilește că Alpha+ este construit pentru sisteme premium.
Conector 12VHPWR*
Scopul principal al acestui nou conector lansat este să deservească o putere de până la 600W pentru plăcile video de înaltă performanță. Conectorul 16 pini 12VHPWR este introdus pentru a satisface cererea mare de energie a unităților de procesare grafică de înaltă calitate*.
*Conectorul 12VHPWR suportă următoarele GPU-uri: Nvidia RTX 3090 și seria 4080/4090.
Tehnologia DC-la-DC
Prin utilizarea convertoarelor DC-DC, sursa de alimentare poate furniza diverse tensiuni de ieșire cu eficiență și precizie ridicate. Cu tehnologia DC-la-DC, ieșirile de +3,3V și +5V pot fi obținute cu ușurință pentru stabilitate maximă.
Funcția de ventilator zero RPM
Componentele de cea mai bună calitate folosite la proiectarea acestei surse permit funcționarea fără ventilator pentru o încărcare de până la 30%, fără compromisuri de performanță. Funcția de ventilator cu 0 RPM îmbunătățește experiența utilizatorului prin oferind o funcționare mai silențioasă în situații cu sarcină redusă.
Ventilator cu rulmenți hidraulici
Rulmenții hidraulici folosesc un strat subțire de ulei pentru a crea un film lubrifiat între arborele rotativ și rulment. Acest design reduce frecarea, ceea ce duce la o funcționare mai silențioasă și o durată de viață mai lungă comparativ cu rulmenții tradiționali cu manșetă.
Scut de protecție
Nimic nu poate merge prost când sursa de alimentare este dotată cu 6 sisteme de protecție care îți vor proteja cele mai valoroase componente de evenimente nefericite. Alpha+ oferă OVP / OCP / OTP / UVP / SCP / OPP în conformitate cu standardele internaționale.
Condensatoare de înaltă calitate la 105° C
Condensatorii electrolitici de top, evaluați la 105° Celsius, au o durată de viață de până la 4 ori mai mare comparativ cu cei de 85° Celsius, plus o rezistență mai mare la schimbări bruște și frecvente de tensiune.
- Respectă standardul european 80+ Gold 230V
- Tehnologia Zero Fan
- Conector 12VHPWR
nJoy Alpha+ 850. Putere totală: 850 W, tensiune de intrare AC: 100 - 240 V, Frecvența de intrare AC: 50/60 Hz. Conector de alimentare pe placa de bază: 20+4 pini ATX, lungimea cablului de alimentare a plăcii de bază: 60 cm, lungimea cablului SATA: 150.450 mm. Scop: PC, Unitate de alimentare (PSU) factor de formă: ATX, certificare 80 PLUS: 80 PLUS Gold. Culoarea produsului: Negru, Tip de răcire: Activ, Diametrul ventilatorului: 12 cm. Cabluri incluse: AC, PATA, PCIe, SATA
Specificații
| Nume model | PSAT6085A2MCVCZ01B |
Date logistice
| Produse pentru fiecare carcasă principală (exterioară) | 8 bucăți |
| Greutatea brută a carcasei principale (exterioară) | 23,6 kg |
| Greutate netă a carcasei principale (exterioare) | 22,1 kg |
| Înălțimea carcasei principale (exterioară) | 275 mm |
| Lungimea cartușei master (exterioară) | 450 mm |
| Lățimea carcasei master (exterioară) | 590 mm |
Date de ambalare
| Tip de pachet | Cutie |
| Greutatea pachetului | 2,31 kg |
| Înălțimea pachetului | 215 mm |
| Adâncimea pachetului | 280 mm |
| Lățimea pachetului | 215 mm |
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 1,92 kg |
| Înălțime | 86 mm |
| Adâncime | 150 mm |
| Lățime | 145 mm |
Conținutul ambalajului
| Cabluri incluse | AC, PATA, PCIe, SATA |
Certificate
Design
| Locația ventilatorului | Top |
| Număr de fani | 1 fan(i) |
| Diametrul ventilatorului | 12 cm |
| Tip de răcire | Activitate |
| Culoarea produsului | Negru |
Performanță
| Tehnologia rulmenților | Hidraulic |
| Factor de formă al unității de alimentare (PSU) | ATX |
| Scop | PC |
| Certificarea 80 PLUS | 80 PLUS Aur |
Porturi și interfețe
| Tip de cablare | Complet Modular |
| Lungimea cablului de alimentare a CPU-ului | 55 cm |
| Conector de alimentare pentru CPU (4+4 pini) | Da |
| Lungimea cablului de alimentare PCI Express | 60 cm |
| Conectori de alimentare PCI Express (12 pini) | 1 |
| Conectori de alimentare PCI Express (6+2 pini) | 4 |
| Lungimea cablului de alimentare periferică (Molex) | 150.450 mm |
| Conectori de alimentare periferici (Molex) (4 pini) | 3 |
| Lungimea cablului de alimentare SATA | 150.450 mm |
| Numărul de conectori de alimentare PATA | 6 |
| Lungimea cablului de alimentare a plăcii de bază | 60 cm |
| Conector de alimentare pentru placa de bază | ATX cu 20+4 pini |
Putere
| Caracteristici de protecție a curentului | Supracurent, supratensiune, supraîncălzire, scurtcircuit, subtensiune |
| Curent maxim de ieșire (+5Vsb) | 3 A |
| Curent maxim de ieșire (-12V) | 0,3 A |
| Curent maxim de ieșire (+5V) | 20 A |
| Curent maxim de ieșire (+12V) | 70.8 A |
| Curent maxim de ieșire (+3,3V) | 20 A |
| Putere combinată (+5Vsb) | 15 W |
| Putere combinată (-12V) | 3.6 W |
| Putere combinată (+5V) | 100 W |
| Putere combinată (+12V) | 849,6 W |
| Putere combinată (+3,3V) | 100 W |
| Tip de corecție a factorului de putere (PFC) | Activitate |
| Frecvența de intrare AC | 50/60 Hz |
| Tensiunea de intrare AC | 100 - 240 V |
| Putere totală | 850 W |