Cu tehnologia capacitivă proiectivă cu 10 puncte de atingere, HANNSpree HT161HNB oferă un răspuns tactil perfect și precis.
Dotat cu tehnologie de ecran LCD cu iluminare din spate LED, oferă o performanță excepțională a culorilor, ceea ce îl face o alegere excelentă pentru o gamă vastă de aplicații interactive solicitante.
Perfect atât pentru aplicații comerciale, cât și pentru cele de consum, HT161HNB este o soluție completă pentru nevoile dvs. de monitor multi-touch: un ecran ideal pentru semnalizare digitală interactivă, comerț cu amănuntul în magazin, jocuri/divertisment, terminale POS, chioșcuri interactive, prezentări și multe alte aplicații.
TEHNOLOGIE TACTILĂ CAPACITIVĂ PROIECTATĂ (PCAP)
Acum, mai mulți utilizatori pot experimenta interacțiunea partajată cu ecranul tactil. Folosind până la 10 puncte de atingere cu degetele, monitorul HANNSpree HT161HNB permite tuturor să se joace și să colaboreze în același timp. Ecranul multi-touch precis și precis - care permite până la 10 atingeri simultane - este optimizat pentru utilizarea cu Windows 8, 8.1 și 10, permițându-vă să lucrați mai inteligent și mai eficient.
Nu este nevoie de controlere suplimentare – tot ce trebuie să facă este să întindă mâna și să atingă ecranul. Este certificat pentru Windows 10 și conceput pentru a oferi performanțe superioare, precum și control intuitiv, astfel încât să puteți fi mai productiv și să faceți tot ce doriți să faceți fără probleme și rapid.
Cu tehnologia Projected Capacitive Touch, utilizatorii se pot bucura de o experiență tactilă mai fluidă și mai precisă, cu o interactivitate sporită. Datorită stratului de sticlă, această tehnologie este extrem de durabilă, iar performanța tactilă nu este afectată de utilizarea zilnică și de accidente precum murdăria, praful, condensul, scurgerile de lichide sau soluțiile de curățare. Această tehnologie oferă un răspuns tactil super rapid și sensibil, cu performanțe excelente de glisare și o calitate perfectă a imaginii. Suportul multi-touch în zece puncte vă permite să deblocați puterea aplicațiilor tactile de astăzi.
REZISTENT LA ZGÂRIETURI – ECRAN MULTI-TOUCH CU DURITATE A SUPRAFEȚEI DE 7H
Duritatea suprafeței rezistentă la zgârieturi de 7H asigură durabilitate, precum și o experiență tactilă constantă de înaltă calitate.
Rezistența la zgârieturi este esențială pentru soluțiile tactile utilizate în educație și în mediul public. Acest lucru se realizează datorită unui strat de sticlă care acoperă ecranul. Aceasta înseamnă că suprafața panoului poate rezista la impactul obiectelor și la zgârieturi, ceea ce îl face perfect pentru spațiile publice și instituțiile de învățământ.
HT161HNB cu sticlă completă răspunde cerințelor tot mai mari pentru afișaje protejate în aplicațiile educaționale, de retail și industriale. HT161HNB (duritate 7H) este conceput special pentru școli, colegii, universități, dar și pentru aplicații în retail și industriale, oferind protecție împotriva impactului și murdăriei pentru o soluție de lungă durată.
ALUNECAȚI-VĂ UȘOR ÎN CEL MAI BUN UNGHI PENTRU CONTROL TACTIL
HANNspree HT161HNB a fost special conceput pentru a vă oferi cel mai bun unghi atât pentru vizualizare, cât și pentru interacțiune. Suportul glisant-înclinabil vă permite să reglați ușor și lin ecranul și să găsiți perspectiva perfectă pentru o vizualizare confortabilă, precum și o utilizare tactilă convenabilă.
HT161HNB are un suport inteligent reglabil cu unghiuri de înclinare de 15 ~ 50 de grade pentru a vă oferi o poziție ideală de vizualizare. Alternativ, suportul articulat permite monitorului să se așeze complet plat pe birou pentru a fi utilizat ca o tabletă gigantică.
Datorită designului ergonomic, puteți reduce la minimum postura greșită sau încordarea încheieturii mâinii și puteți profita la maximum de calitatea excelentă a imaginii și de interacțiunea tactilă oferite de HT161HNB. De asemenea, puteți alege să montați monitorul pe perete, astfel încât să vă puteți bucura de o flexibilitate de vizualizare și mai mare și să îl puteți amplasa cu ușurință în spații înguste.
IMAGINEA MĂRITĂ A SECȚIUNII I/O VA FI FURNIZATĂ MAI TÂRZIU.
HANNspree HT161HNB oferă o gamă largă de opțiuni de conectivitate, inclusiv HDMI și D-Sub VGA.
Monitorul tactil HANNspree HT161HNB, cu gama sa largă de intrări, asigură că totul, de la jocuri la conversațiile online cu prietenii, este ușor de realizat.
Diversele intrări asigură că monitorul este mai compatibil și pregătit să gestioneze tot conținutul.
Activarea funcției tactile este ușoară! Conectați pur și simplu cablul USB de la PC la portul USB upstream al monitorului și conectați una dintre intrările video pentru a proiecta imagini pe ecran.
- Iluminare de fundal LED pentru monitor tactil de 15,6″
- Atingere în 10 puncte
- Raport de aspect 16:9
- Rezoluție 1366 x 768
- Contrast activ 40.000.000:1
- Protecție împotriva sticlei dure (duritate ≥7H)
- Intrări HDMI + VGA
- Moduri multi-video
- Înclinare și montare pe perete (VESA)
- Suport reglabil inteligent și ergonomic
- Unghi de înclinare: 15°~50°
- Compatibil cu Raspberry Pi3 Model B
- Sursă de alimentare: 12V
- Orientare: Peisaj, Portret
Hannspree HT161HNB. Diagonala afișajului: 39,6 cm (15,6"), Rezoluție afișaj: 1366 x 768 pixeli, Tip HD: HD, Tehnologie afișaj: LED, Timp de răspuns: 12 ms, Raport de aspect nativ: 16:9, Unghi de vizualizare orizontal: 110°, Unghi de vizualizare vertical: 85°. Difuzor(e) încorporat(e). Montare VESA. Culoarea produsului: Negru
| Duritatea suprafeței | 7 ore |
| Diagonala afișată (metrică) | 39,62 cm |
| Raza de scanare verticală | 56 - 75 Hz |
| Raza de scanare orizontală | 30 - 61 kHz |
| Pasul pixelilor | 0,252 x 0,252 mm |
| Numărul de culori afișate | 262144 culori |
| Unghi de vizualizare, vertical | 85° |
| Unghi de vizualizare, orizontal | 110° |
| Rată maximă de reîmprospătare | 60 Hz |
| Raport de contrast (dinamic) | 40000000:1 |
| Raport de contrast (tipic) | 500:1 |
| Raport de aspect | 16:9 |
| Forma ecranului | Plat |
| Timp de răspuns | 12 ms |
| Luminozitatea ecranului | 220 cd/m² |
| Numărul de puncte de contact simultane | 10 |
| Tehnologie tactilă | Multi-touch |
| Tehnologie tactilă | Sistem capacitiv proiectat |
| Tip ecran tactil | Masă |
| Ecran tactil | Da |
| Iluminare de fundal LED | Da |
| Tip de panou | TFT |
| Tehnologia de afișare | LED |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Tip HD | HD |
| Rezoluția afișajului | 1366 x 768 pixeli |
| Diagonală de afișare | 39,6 cm (15,6") |