Pornește puterea
Joacă cu încredere datorită Windows 11 Home și procesorului Intel® Core™ Ultra 9 275HX. Susținut de puterea serioasă de gaming a procesorului grafic NVIDIA® GeForce RTX™ 5070 Ti Laptop și de 32GB de RAM DDR5-5600, Strix G16 din 2025 are exact cantitatea perfectă de putere pentru a te ține în joc la performanță maximă. Cu funcții suplimentare precum NVIDIA® Advanced Optimus, cele mai recente îmbunătățiri DLSS și un SSD PCIe Gen 4 de 1TB, Strix G16 este cu adevărat o forță cu care trebuie să te confrunți.
- Fără sistem de operare
- Intel Core Ultra 7 255HX (30MB Cache)
- 40.6 cm (16") WQXGA 2560 x 1600 Nivel IPS, NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti (12GB GDDR7)
- 32GB (5600MHz) DDR5-SDRAM & 1000GB SSD
ASUS ROG Strix G16 G615LR-S5073. Tipul produsului: Laptop, Factor de formă: Clamshell. Familie procesor: Intel Core Ultra 7, Model procesor: 255HX. Diagonala ecranului: 40.6 cm (16"), Tip HD: WQXGA, Rezoluția ecranului: 2560 x 1600 pixeli. Memorie internă: 32 GB, Tip memorie internă: DDR5-SDRAM. Capacitate totală de stocare: 1 TB, Mediu de stocare: SSD. Model placă grafică integrată: Intel Graphics, Model placă grafică dedicată: NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti. Culoarea produsului: Gri. Greutate: 2.65 kg
Conținutul ambalajului
| Adaptor de curent inclus | Da |
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 2.65 kg |
| Înălțime (spate) | 3.08 cm |
| Înălțime (față) | 2.28 cm |
| Adâncime | 268 mm |
| Lățime | 354 mm |
Securitate
| Tip protecție prin parolă | BIOS, Utilizator |
| Protecție prin parolă | Da |
| Trusted Platform Module (TPM) | Da |
| Windows Hello | Da |
Alimentare
| USB Power Delivery (USB PD) | Da |
| Port de încărcare USB Type-C | Da |
| Tensiune ieșire adaptor AC | 20 V |
| Curent ieșire adaptor AC | 14 A |
| Tensiune intrare adaptor AC | 100 - 240 V |
| Frecvență adaptor AC | 50 - 60 Hz |
| Putere adaptor AC | 280 W |
Baterie
| Capacitate baterie | 90 Wh |
| Număr de celule baterie | 4 |
| Tehnologie baterie | Litiu-Ion (Li-Ion) |
Software
| Sistem de operare instalat | Nu |
Tastatură
| Tastă Copilot | Da |
| Culoare iluminare tastatură | RGB |
| Zonă iluminare tastatură | RGB pe 4 zone |
| Tastatură iluminată | Da |
| Tastatură numerică | Nu |
| Dispozitiv de indicare | NumberPad |
Performanță
| Indice de reparabilitate | 9.9 |
Porturi și interfețe
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Da |
| Număr porturi USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A | 3 |
| Port combo căști/microfon | Da |
| Intel® Thunderbolt 5 | Da |
| Număr porturi Thunderbolt 5 | 2 |
| Versiune HDMI | 2.1 |
| Număr porturi HDMI | 1 |
| Porturi Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
Rețea
| Versiune Bluetooth | 5.4 |
| Bluetooth | Da |
| Rate de date Ethernet LAN | 10,100,1000,2500 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Da |
| Tip antenă | 2x2 |
| Conexiune rețea mobilă | Nu |
| Standarde Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Cel mai avansat standard Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
Cameră
| Cameră infraroșu (IR) | Da |
| Tip HD cameră frontală | Full HD |
| Cameră frontală | Da |
Audio
| Microfon încorporat | Da |
| Număr de difuzoare încorporate | 2 |
| Sistem audio | Dolby Atmos |
Grafică
| NVIDIA G-SYNC | Da |
| Model placă grafică integrată | Intel Graphics |
| Familie placă grafică integrată | Intel Graphics |
| Producător GPU integrat | Intel |
| Placă grafică integrată | Da |
| Memorie placă grafică dedicată | 12 GB |
| Tip memorie grafică dedicată | GDDR7 |
| Model placă grafică dedicată | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti |
| Placă grafică dedicată | Da |
| Producător GPU dedicat | NVIDIA |
Stocare
| Tip unitate optică | Nu |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Număr de unități SSD instalate | 1 |
| Capacitate totală SSD-uri | 1 TB |
| Mediu de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 1 TB |
Memorie
| Canale de memorie | Canal dublu |
| Memorie internă maximă | 64 GB |
| Sloturi de memorie | 2x SO-DIMM |
| Frecvența memoriei | 5600 MHz |
| Factor de formă memorie | SO-DIMM |
| Tip memorie internă | DDR5-SDRAM |
| Memorie internă | 32 GB |
Unitate de procesare neurală (NPU)
| Performanță GPU până la | 8 TOPs |
| Performanță NPU până la | 13 TOPs |
| Performanță totală procesor până la | 33 TOPs |
| Cadre software AI suportate de NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| Suport efecte Windows Studio | Da |
| Suport sparsity | Da |
| Unitate de procesare neurală (NPU) | Intel AI Boost |
Design
| Poziționare pe piață | Gaming |
| Material carcasă | Plastic |
| Factor de formă | Clamshell |
| Culoarea produsului | Gri |
| Tipul produsului | Laptop |
| Numele culorii | Eclipse Gray |
Ecran
| Tehnologie High Dynamic Range (HDR) | Dolby Vision |
| High Dynamic Range (HDR) suportat | Da |
| Rată maximă de reîmprospătare | 240 Hz |
| Gamă de culori | 100% |
| Spațiu de culoare RGB | DCI-P3 |
| Ecran anti-reflexie | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Touchscreen | Nu |
| Tip HD | WQXGA |
| Tip panou | Nivel IPS |
| Rezoluția ecranului | 2560 x 1600 pixels |
| Diagonala ecranului | 40.6 cm (16") |
Procesor
| Putere turbo maximă | 160 W |
| Putere de bază procesor | 55 W |
| Cache procesor | 30 MB |
| Frecvență de bază nucleu eficient | 1.8 GHz |
| Frecvență de bază nucleu de performanță | 2.4 GHz |
| Frecvență Max Turbo nucleu eficient | 4.5 GHz |
| Frecvență Max Turbo nucleu de performanță | 5.2 GHz |
| Nuclee eficiente | 12 |
| Nuclee de performanță | 8 |
| Frecvență boost procesor | 5.2 GHz |
| Fire procesor | 20 |
| Nuclee procesor | 20 |
| Model procesor | 255HX |
| Generație procesor | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Familie procesor | Intel Core Ultra 7 |
| Producător procesor | Intel |
Specificații
| Familie notebook | ROG Strix |
| Numele modelului | G16 (2025) |