Sapphire PULSE AMD Radeon RX 9060 XT 16GB GPU. Familie procesoare grafice: AMD, Procesor grafic: Radeon RX 9060 XT. Memorie placă grafică dedicată: 16 GB, Tip memorie placă grafică: GDDR6, Magistrală de memorie: 128 biți. Rezoluție maximă: 7680 x 4320 pixeli. Versiune DirectX: 12.0, Versiune OpenGL: 4.6. Tip interfață: PCI Express x16 5.0. Tip răcire: Activ, Număr de ventilatoare: 2 ventilator(e)
Specificații
| Model | PULSE 11350-03-20G |
| Greutatea netă a produsului | 0,7 kg |
Date de ambalare
Greutate și dimensiuni
| Înălțime | 46,1 mm |
| Adâncime | 124 mm |
| Lungime | 240 mm |
Cerințe de sistem
| Sisteme de operare Linux acceptate | Da |
| Sistemele de operare Windows suportate | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
Putere
| Consum de energie (tipic) | 170 W |
| Conectori suplimentari de alimentare | 1x 8 pini |
| Sursa minimă de alimentare a sistemului | 450 W |
Design
| Culoarea produsului | Negru |
| Număr de sloturi | 2 |
| Număr de fani | 2 ventilator(i) |
| Tehnologia de răcire | Sapphire Dual-X |
| Tip de răcire | Activitate |
Performanță
| AMD FreeSync | Da |
| Dual Link DVI | Nu |
| Versiunea OpenGL | 4.6 |
| Versiunea DirectX | 12.0 |
| Tunerul TV integrat | Nu |
Porturi și interfețe
| Versiunea DisplayPort | 2.1a |
| Cantitatea DisplayPort-urilor | 1 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 2 |
| Tip de interfață | PCI Express x16 5.0 |
Memorie
| Rata de transfer a datelor | 20 Gbit/s |
| Magistrală de memorie | 128 de biți |
| Tipul memoriei plăcii video | GDDR6 |
| Memorie discretă pentru placă video | 16 GB |
Procesor
| Acceleratoare de inteligență artificială | 64 |
| Afișaje maxime pe placă video | 3 |
| Acceleratoare de raze | 32 |
| Procesoare de flux | 2048 |
| Unități de calcul | 32 |
| Rezoluție maximă | 7680 x 4320 pixeli |
| Viteză de ceas mărită a procesorului (modul Gaming) | 2700 MHz |
| Viteza de ceas de boost a procesorului | 3290 MHz |
| Procesor grafic | Radeon RX 9060 XT |
| Familia procesoarelor grafice | AMD |