Impact vizual
Capturați-vă viziunea mai bine decât v-ați imaginat vreodată cu monitorul HP Seria 7 Pro WUXGA de 24". Faceți mai multe cu raportul de aspect 16:10 și rezoluția WUXGA care afișează mai mult din munca dvs. simultan. [2] Și aveți încredere în ceea ce vedeți pe ecran, cu o precizie superbă a culorilor imediat după deschidere, o rată de reîmprospătare fluidă și un contrast îmbunătățit al culorilor. [1] Faceți totul cu rama ultra-subțire cu micro-margini pe 4 laturi și ergonomia încorporată.
- Vedeți și realizați mai multe cu rezoluția WUXGA de pe un ecran 16:10 care vă oferă cu 11% mai mult spațiu de afișare [2] , calibrare din fabrică a culorilor pentru o acuratețe reală a culorilor și raport de contrast de 1500:1 [1] pentru imagini mai profunde și mai luminoase.
- Îmbunătățiți-vă spațiul de lucru și viața profesională cu rama elegantă cu micro-margini pe 4 laturi și profilul extrem de subțire, perfectă pentru monitoare duale datorită conectării în lanț fără întreruperi.
- Crește-ți timpul petrecut pe ecran cu rate de reîmprospătare de 100 Hz [1] pentru videoclipuri fluide și fără întreruperi. Îmbunătățește-ți concentrarea cu funcția HP Eye Ease încorporată, care reduce lumina albastră pentru a menține ochii proaspeți, și cu reglajul ergonomic în patru direcții pentru a-ți personaliza confortul.
- Proiectat sustenabil folosind 85% materiale reciclate post-consum și 5% materiale plastice provenite din oceane [3], cu ambalaje 100% provenite din surse sustenabile [4] , plus 90% aluminiu reciclat în suport.
[1] Toate specificațiile de performanță reprezintă specificațiile tipice furnizate de producătorii de componente HP; performanța reală poate varia fie la o valoare mai mare, fie la o valoare mai mică.
[2] Pe baza comparației cu un monitor cu rezoluție FHD de 23,8 inci (1920 x 1080).
[6] Cablu de alimentare CA, cablu DisplayPort™ și cablu USB-A incluse. Toate celelalte cabluri se vând separat.
[7] Ghidul de configurare ergonomică este disponibil prin intermediul HP Display Center. PC-ul gazdă necesită Windows 10 sau o versiune ulterioară. HP Display Center este disponibil în Magazinul Microsoft.
[8] Se estimează că HP CMSL va fi disponibil între noiembrie 2024 și aprilie 2025. HP CMSL este acceptat numai pe PowerShell 5.1 pe 64 de biți și versiuni ulterioare. CMSL este compatibil cu Windows 10 versiunea 1809 și versiuni ulterioare, precum și cu Windows 11. Se pot aplica anumite limitări pentru afișajele vechi. Vizitați support.hp.com pentru a descărca HP CMSL.
[9] Politica HP privind pixelii nu permite defecte de subpixeli luminoși pentru acest afișaj. Pentru detalii complete, consultați http://support.hp.com/us-en/document/c00288895
[10] PC-ul gazdă necesită Windows 10 sau o versiune ulterioară. HP Display Center este disponibil în Magazinul Microsoft.
Declinări de responsabilitate privind specificațiile tehnice
Toate specificațiile reprezintă specificațiile tipice furnizate de producătorii de componente HP, performanța reală poate varia fie mai mult, fie mai puțin.
Este necesar DisplayPort™ 1.2 sau HDMI 1.4 pentru a alimenta ecranul la rezoluția sa nativă. Placa video a PC-ului conectat trebuie să poată suporta o rezoluție de 1920 x 1200 la 60 Hz și să includă o ieșire HDMI sau o ieșire DisplayPort™ pentru a alimenta monitorul în modul preferat.
Număr de culori prin tehnologia A-FRC.
Înregistrat EPEAT® acolo unde este cazul. Înregistrarea EPEAT® variază în funcție de țară. Consultați www.epeat.net pentru starea înregistrării în funcție de țară. Pe baza înregistrării EPEAT® din SUA, conform IEEE 1680.1-2018 EPEAT®. Starea variază în funcție de țară. Vizitați www.epeat.net pentru mai multe informații.
Sursele de alimentare externe, modulele WWAN, cablurile de alimentare, cablurile și perifericele sunt excluse. Piesele de schimb obținute după achiziție pot să nu fie cu conținut scăzut de halogeni.
Procentul de plastic în buclă închisă derivat din ITE se bazează pe definiția stabilită în standardul IEEE 1680.1-2018.
Ambalaj exterior 100% și perne ondulate fabricate din fibre certificate și reciclate, provenite din surse sustenabile.
Toate piesele din plastic conțin plastic provenit din ocean. Procentul de plastic provenit din ocean conținut în fiecare componentă variază în funcție de produs.
Procentul de metal reciclat variază în funcție de produs.
Cablurile incluse pot varia în funcție de țară.
Încuietoarea se vinde separat.
PC-ul gazdă necesită Windows 10 sau o versiune ulterioară. HP Display Center este disponibil în Magazinul Microsoft.
Se estimează că HP CMSL va fi disponibil între noiembrie 2024 și aprilie 2025. HP CMSL este acceptat numai pe PowerShell 5.1 pe 64 de biți și versiuni ulterioare. CMSL este compatibil cu Windows 10 versiunea 1809 și versiuni ulterioare, precum și cu Windows 11. Se pot aplica anumite limitări pentru afișajele vechi. Vizitați support.hp.com pentru a descărca HP CMSL.
Monitor HP Series 7 Pro WUXGA de 24 inch - 724pn. Diagonala afișajului: 61 cm (24"), Rezoluție afișaj: 1920 x 1200 pixeli, Tip HD: WUXGA, Tehnologie afișaj: LCD, Suprafață afișaj: Mat, Timp de răspuns: 5 ms, Raport de aspect nativ: 16:10, Unghi de vizualizare, orizontal: 178°, Unghi de vizualizare, vertical: 178°. Hub USB încorporat, Versiune hub USB: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). Montare VESA, Reglare înălțime. Culoare produs: Negru, Argintiu
Eficiență energetică
| Număr de înregistrare EPREL | 1887608 |
| Numărul versiunii EPREL | 4 |
| Fișă tehnică (link) | https://eprel.ec.europa.eu/api/product/1887608/fiches?language=EN |
| Clasa de eficiență energetică | E. |
Detalii tehnice
| URL-ul Regulamentului general privind siguranța produselor (GPSR) | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
Alte caracteristici
| Certificare | MEPS Australiano-Neozeelandez; BIS; BSMI; CB; CCC; CE; CECP; CEL; cTUVus; EAC; FCC; Marcaj GS; ISO 9241-307; KC; KCC; NOM; PSB; SEPA; TUV-S; VCCI; MEPS Vietnam; WEEE; ISC; Lumină albastră redusă; aplicație WW; EAU; Ucraina EE; Ucraina CoC; Ucraina DOC; Microsoft WH |
| Tipul adaptorului CA furnizat | (ABB) 197498445786; (ABU) 197498445816, 197498445786, 197498445816 |
| Certificate de conformitate | CECP, marcaj GS, CCC, CB, EAC, BIS, Comisia Federală pentru Comunicații (FCC), CE, BSMI |
| Adâncime | 38,5 mm |
| Înălțime | 342,9 mm |
| Garanția producătorului | Garanție limitată HP de trei ani |
| Conținutul ambalajului | Monitor; Cablu DisplayPort™; Cablu HDMI; Card de garanție; Cablu USB tip A la B; Poster de configurare rapidă; Cablu de alimentare CA; Raport de calibrare a culorilor |
| Cod UNSPSC | 43211902 |
| Greutate | 4,8 kg |
| Lățime | 531,7 mm |
| Țara de origine | China |
Amprenta de carbon
| Emisii de carbon, la sfârșitul duratei de viață (kg de CO2e) | 3 |
| Emisii de carbon, logistică (kg de CO2e) | 2 |
| Emisii de carbon, producție (kg de CO2e) | 154 |
| Emisii totale de carbon, fără fază de utilizare (kg de CO2e) | 64 |
| Amprentă totală de carbon (kg de CO2e) | 220 |
Sustenabilitate
| Certificate de sustenabilitate | ENERGY STAR, EPEAT, TCO |
Conținutul ambalajului
| Software inclus | Centrul de afișare HP; Biblioteca de scripturi HP Client Management |
| Ghid de pornire rapidă | Da |
| Cabluri incluse | HDMI, DisplayPort, USB tip A la USB tip B, CA |
| Suport inclus | Da |
Date de ambalare
| Card de garanție | Da |
| Tip de pachet | Cutie |
| Greutatea pachetului | 7,4 kg |
Greutate și dimensiuni
| Înălțime (fără suport) | 342,9 mm |
| Adâncime (fără suport) | 38,5 mm |
| Lățime (fără suport) | 531,7 mm |
| Greutate (cu suport) | 4,8 kg |
| Înălțime (cu suport) | 521,4 mm |
| Adâncime (cu suport) | 195 mm |
| Lățime (cu suport) | 531,7 mm |
Condiții operaționale
| Umiditatea relativă de stocare (H-H) | 20 - 80% |
| Umiditatea relativă de funcționare (H-H) | 5 - 95% |
| Temperatura de funcționare (T-T) | 5 - 35 °C |
Putere
| Scala de eficiență energetică | De la A la G |
| Tipul de alimentare | Intern |
| Frecvența de intrare AC | 50/60 Hz |
| Tensiunea de intrare AC | 100 - 240 V |
| Consum de energie (oprit) | 0,3 W |
| Consum de energie (maxim) | 69 V |
| Consum de energie (standby) | 0,5 W |
| Consum de energie (tipic) | 36 V |
| Consum de energie (SDR) la 1000 de ore | 19,2 kWh |
| Clasa de eficiență energetică (HDR) | E. |
| Clasa de eficiență energetică (SDR) | E. |
Ergonomie
| Afișaj pe ecran (OSD) | Da |
| Intervalul unghiului de înclinare | -5 - 20° |
| Ajustarea înclinării | Da |
| Interval unghi de pivotare | -45 - 45° |
| Pivotant | Da |
| Unghiul de pivotare | -90 - 90° |
| Pivot | Da |
| Înălțime reglabilă (max) | 15 cm |
| Reglarea înălțimii | Da |
| Slot pentru blocarea cablului | Da |
| Interfață de montare a panoului | 100 x 100 mm |
| Montare VESA | Da |
Porturi și interfețe
| HDCP | Da |
| Versiunea DisplayPort | 1.2 |
| Versiune cu ieșire DisplayPort | 1.2 |
| Cantitate ieșire DisplayPort | 1 |
| Cantitatea DisplayPort-urilor | 1 |
| Versiunea HDMI | 1.4 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| HDMI | Da |
| Cantitate de porturi USB tip A downstream | 4 |
| Număr de porturi USB tip B upstream | 1 |
| Tipul de port USB upstream | USB tip B |
| Versiune hub USB | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Hub USB încorporat | Da |
Design
| Culoarea picioarelor | Argintiu, Negru |
| Suport detașabil | Da |
| Culoarea produsului | Negru, Argintiu |
| Poziționarea pe piață | Afaceri |
Multimedia
Performanță
| Segmentul HP | Afaceri |
| Tehnologia luminii albastre scăzute | Da |
| Tehnologie fără pâlpâire | Da |
| AMD FreeSync | Nu |
| NVIDIA G-SYNC | Nu |
Afișaj
| Tehnologia ramei afișajului | Micro-Edge |
| Acoperire sRGB (tipic) | 99% |
| Gama de culori | 99% |
| Standardul gamei de culori | sRGB, DCI-P3, Rec. 709 |
| Adâncimea culorii | 8 biți |
| Duritatea suprafeței | 3H |
| Rata de opacitate | 25% |
| Diagonala afișată (metrică) | 61 cm |
| Dimensiune vizibilă, pe verticală | 32,4 cm |
| Dimensiune vizibilă, pe orizontală | 51,8 cm |
| Raza de scanare verticală | 50 - 100 Hz |
| Raza de scanare orizontală | 30 - 146 kHz |
| Densitatea pixelilor | 94 ppi |
| Pasul pixelilor | 0,27 x 0,27 mm |
| Numărul de culori afișate | 16,7 milioane de culori |
| Unghi de vizualizare, vertical | 178° |
| Unghi de vizualizare, orizontal | 178° |
| Rată maximă de reîmprospătare | 100 Hz |
| Raport de contrast (dinamic) | 10000000:1 |
| Raport de contrast (tipic) | 1500:1 |
| Raport de aspect | 16:10 |
| Rezoluții grafice suportate | 1024 x 768 (XGA), 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 800, 1440 x 900 (WXGA+), 1600 x 900, 1680 x 1050 (WSXGA+), 1920 x 1080 (HD 1080), 1920 x 1200 (WUXGA), 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 800 x 600 (SVGA) |
| Forma ecranului | Plat |
| Ecran anti-reflexie | Da |
| Suprafața de afișare | Matei |
| Tipul de măsurare a timpului de răspuns | GTG (Gri către Gri) |
| Timp de răspuns | 5 ms |
| Luminozitatea ecranului | 350 cd/m² |
| Luminozitatea afișajului (tipic) | 350 cd/m² |
| Luminozitatea afișajului (vârf) | 350 cd/m² |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip de iluminare din spate | LED de margine |
| Iluminare de fundal LED | Da |
| Tip de panou | IPS |
| Tehnologia de afișare | LCD-uri |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Tip HD | WUXGA |
| Rezoluția afișajului | 1920 x 1200 pixeli |
| Diagonală de afișare | 61 cm (24") |
Specificații
| Model | S7 PRO 724PN |
| Nume model | Monitor WUXGA Seria 7 Pro de 24 de inci - 724pn |
| Accesorii incluse | Monitor; Cablu DisplayPort; Cablu HDMI; Adaptor de montare VESA; Card de garanție; Cablu USB tip A la B; Poster de configurare rapidă; Raport de calibrare a culorilor |
| Greutatea netă a produsului | 4,8 kg |