LG 55VL5PJ-A. Diagonala afișajului: 139,7 cm (55"), Rezoluție afișaj: 1920 x 1080 pixeli, Tehnologie afișaj: LCD, Luminozitate afișaj: 500 cd/m², Tip HD: Full HD, Ore de funcționare (ore/zile): 24/7. Culoarea produsului: Negru
Eficiență energetică
| Număr de înregistrare EPREL | 1032561 |
| Numărul versiunii EPREL | 2 |
| Fișă tehnică (link) | https://eprel.ec.europa.eu/api/product/1032561/fiches?language=EN |
| Clasa de eficiență energetică | G. |
Date de ambalare
| Greutatea pachetului | 26,9 kg |
| Înălțimea pachetului | 833 mm |
| Adâncimea pachetului | 247 mm |
| Lățimea pachetului | 1337 mm |
| Telecomandă a inclus | Da |
| Cabluri incluse | AC, DisplayPort, IR |
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 23,5 kg |
| Înălțime | 684,2 mm |
| Adâncime | 93,1 mm |
| Lățime | 1213,4 mm |
Condiții operaționale
| Umiditatea relativă de funcționare (H-H) | 10 - 80% |
| Temperatura de funcționare (T-T) | 0 - 40 °C |
Putere
| Disiparea căldurii | 461 BTU/h |
| Frecvența de intrare AC | 56/60 Hz |
| Tensiunea de intrare AC | 100 - 240 V |
| Consum de energie (SDR) la 1000 de ore | 88 kWh |
| Clasa de eficiență energetică (SDR) | G. |
| Scala de eficiență energetică | De la A la G |
| Consum de energie (repaus) | 0,5 W |
| Consum de energie (standby) | 0,5 W |
| Consum de energie (maxim) | 150 W |
| Consum de energie (tipic) | 135 W |
Porturi și interfețe
| Intrare audio | Da |
| Ieșire audio | Da |
| HDCP | Da |
| Versiunea HDCP | 2.2 |
| Versiune USB | 2.0 |
| Cantitate porturi USB | 1 |
| RS-232C | Da |
| Port USB | Da |
| Porturi Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Porturi de intrare RS-232 | 1 |
| Porturi de ieșire RS-232 | 1 |
| Ethernet LAN | Da |
| Ieșire DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-uri în | 1 |
| Cantitatea DisplayPort-urilor | 2 |
| Cantitate de porturi DVI-D | 1 |
| Cantitate porturi de intrare HDMI | 2 |
Design
| Culoarea produsului | Negru |
| Interfață de montare a panoului | 600 x 400 mm |
| Montare VESA | Da |
| Lățimea ramei placate cu plăci | 3,5 mm |
| Lățimea ramei (jos) | 1,25 mm |
| Lățimea ramei (sus) | 2,25 mm |
| Orientare | Orizontal/Vertical |
| Plasare acceptată | De interior |
Afișaj
| Ore de funcționare (ore/zile) | 24/7 |
| Durata de viață a panoului | 60000 ore |
| Adâncimea culorii | 10 biți |
| Gama de culori | 72% |
| Unghi de vizualizare, vertical | 178° |
| Unghi de vizualizare, orizontal | 178° |
| Rată de reîmprospătare nativă | 60 Hz |
| Timp de răspuns | 0,008 secunde |
| Raport de contrast (tipic) | 1200:1 |
| Numărul de culori afișate | 1,07 miliarde de culori |
| Luminozitatea ecranului | 500 cd/m² |
| Raport de aspect | 16:9 |
| Tip de panou | IPS |
| Tip HD | Full HD |
| Tehnologia de afișare | LCD-uri |
| Rezoluția afișajului | 1920 x 1080 pixeli |
| Diagonală de afișare | 139,7 cm (55") |
Specificații
| Model | 55VL5PJ |
| Nume model | 55VL5PJ-A |