Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 9070 XT OC Crimson Desert Edition. Familie de procesoare grafice: AMD, Procesor grafic: Radeon RX 9070 XT. Memorie placă grafică dedicată: 16 GB, Tip memorie placă grafică: GDDR6, Magistrală de memorie: 256 biți. Rezoluție maximă: 7680 x 4320 pixeli. Versiune DirectX: 12 Ultimate. Tip interfață: PCI Express x16 5.0. Tip de răcire: Activ, Număr de ventilatoare: 3 ventilator(e), Culoare iluminare: Multiplu
Specificații
| Greutatea netă a produsului | 1,9 kg |
Date de ambalare
Greutate și dimensiuni
| Înălțime | 128,5 mm |
| Adâncime | 65,7 mm |
| Lungime | 330,8 mm |
Cerințe de sistem
| RAM minimă | 8192 MB |
| Sisteme de operare Linux acceptate | Da |
| Sistemele de operare Windows suportate | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
Putere
| Sursa minimă de alimentare a sistemului | 850 W |
Design
| Culoarea produsului | Purpuriu |
| Iluminare | Da |
| Culoarea iluminării | Multi |
| Număr de sloturi | 3.2 |
| Înălțimea suportului | Înălțime completă (FH) |
| Factor de formă | Înălțime totală/Înălțime completă (FH/FL) |
| Număr de fani | 3 ventilatoare(i) |
| Tehnologia de răcire | Sapphire Tri-X |
| Tip de răcire | Activitate |
Performanță
| AMD FreeSync | Da |
| Dual Link DVI | Nu |
| Versiunea DirectX | 12 Ultimate |
| Tunerul TV integrat | Nu |
Porturi și interfețe
| Versiunea DisplayPort | 2.1a |
| Cantitatea DisplayPort-urilor | 2 |
| Versiunea HDMI | 2.1b |
| Cantitatea porturilor HDMI | 2 |
| Tip de interfață | PCI Express x16 5.0 |
Memorie
| Rata de transfer a datelor | 20 Gbit/s |
| Magistrală de memorie | 256 de biți |
| Tipul memoriei plăcii video | GDDR6 |
| Memorie discretă pentru placă video | 16 GB |
Procesor
| Acceleratoare de inteligență artificială | 128 |
| Cache infinit | 64 MB |
| Afișaje maxime pe placă video | 4 |
| Suport pentru tehnologia procesării paralele | Nesuportat |
| Acceleratoare de raze | 64 |
| Procesoare de flux | 4096 |
| CUDA | Nu |
| Unități de calcul | 64 |
| Rezoluție maximă | 7680 x 4320 pixeli |
| Viteză de ceas mărită a procesorului (modul Gaming) | 2520 MHz |
| Viteza de ceas de boost a procesorului | 3060 MHz |
| Procesor grafic | Radeon RX 9070 XT |
| Familia procesoarelor grafice | AMD |