SSD-ul preferat din lume
Cel mai nou model al celei mai bine vândute serii SSD din lume a sosit în sfârșit. 870 EVO moștenește moștenirea tehnologiei SSD inovatoare a Samsung, lăudându-se cu performanțe îmbunătățite, fiabilitate și compatibilitate pentru a răspunde nevoilor oricui, de la creatorii de conținut și profesioniștii IT până la utilizatorii obișnuiți.
Excelență în performanță
870 EVO atinge limita maximă a interfeței SATA de 560/530 MB/s viteze secvențiale. Utilizatorii de zi cu zi pot acum să se bucure de performanțe SSD-uri la nivel profesional. Intelligent TurboWrite accelerează viteza de scriere și menține performanțe ridicate pe termen lung cu un buffer variabil mai mare.
Fiabilitatea definitorie a industriei
Oferind până la 2.400 TBW sub o garanție limitată de 5 ani, 870 EVO respectă standardele de fiabilitate de top din industrie. Suportă sarcini de la calculul de zi cu zi până la procesarea video 8K și este echipat cu cele mai noi controllere VNAND și MKX de generația a 6-a, care asigură o experiență stabilă a gazdei.
Mai compatibil ca niciodată
870 EVO a trecut testele de compatibilitate cu principalele sisteme gazdă și aplicații, inclusiv chipset-uri, plăci de bază, NAS și dispozitive de înregistrare video. Fiind cea mai recentă intrare în seria EVO cea mai bine vândută la nivel global, versatilitatea dovedită a 870 EVO este compatibilă cu sistemele și sarcinile oricărui utilizator.
Upgradează cu ușurință
Upgrade-ul la 870 EVO este ușor pentru oricine are un PC desktop sau laptop care suportă un format SATA standard de 2,5 inch. Să te bucuri de acest SSD de capodoperă este la fel de convenabil ca conectarea 870 EVO într-un slot SATA și să lași software-ul de migrare reînnoit să se ocupe de restul.
Software-ul Samsung Magician
Fă ca drumul tău să funcționeze ca prin magie. Noul și îmbunătățitul software Samsung Magician 6 îți va ține SSD-ul sub control. Poți gestiona cu ușurință discul cu o gamă largă de instrumente utile pentru a ține pasul cu cele mai recente actualizări, a monitoriza starea și starea discului sau chiar pentru a-i îmbunătăți performanța.
Memoria flash numărul 1 din lume
Experimentează performanța superioară și fiabilitatea pe care le poți obține doar de la brandul numărul unu din lume pentru memoria flash din 2003 încoace. Toate firmware-urile și componentele, inclusiv DRAM-ul și NAND-ul de renume mondial de la Samsung, sunt produse intern, permițând integrare end-to-end pentru o calitate de încredere.
- SSD-ul preferat din lume
- Excelență în performanță
- Fiabilitate de top
Samsung 870 EVO. Capacitatea SSD-ului: 500 GB, Factor de formă SSD: 2,5", Viteză de citire: 560 MB/s, Viteză de scriere: 530 MB/s, Rată de transfer de date: 6 Gbit/s, Componentă pentru: PC
Date logistice
| Codul Sistemului Armonizat (HS) | 84717070 |
Alte caracteristici
Condiții operaționale
| Șoc operațional | 1500 G |
| Temperatura de funcționare (T-T) | 0 - 70 °C |
Date de ambalare
| Greutatea pachetului | 87 g |
| Înălțimea pachetului | 24 mm |
| Adâncimea pachetului | 146 mm |
| Lățimea pachetului | 98 mm |
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 86 g |
| Înălțime | 7 mm |
| Adâncime | 70 mm |
| Lățime | 100 mm |
Putere
| Consum de energie (inactiv) | 0,03 W |
| Consum de energie (mediu) | 2.2 W |
| Consum de energie (maxim) | 3,5 W |
| Tensiunea de funcționare | 5 V |
Caracteristici
| Rating TBW | 150 |
| Timpul mediu între defecțiuni (MTBF) | 1500000 h |
| Algoritmi de securitate | AES pe 256 de biți |
| Suport S.M.A.R.T. | Da |
| Suport TRIM | Da |
| Suport DevSlp (sleep pentru dispozitive) | Da |
| Tip de controler | Samsung MKX |
| Scriere aleatorie (4KB) | 88000 IOPS |
| Lectură aleatorie (4KB) | 98000 IOPS |
| Viteza de citire | 560 MB/s |
| Viteza de scriere | 530 MB/s |
| Rata de transfer a datelor | 6 Gbit/s |
| Criptare hardware | Da |
| Componentă pentru | PC |
| Tip de memorie | V-NAND MLC |
| Interfață | Serial ATA III |
| Factor de formă SSD | 2.5" |
| Capacitatea SSD-ului | 500 GB |
Specificații