Protecția siguranței
Pentru a-ți proteja placa, plăcile SAPPHIRE au protecție împotriva siguranțelor integrată în circuitul conectorului extern PCI-E pentru a păstra componentele în siguranță.
Heatpipe compozite optimizate
Țevile de căldură compozite sunt reglate fin pentru fiecare design individual de răcire, cu un flux optim de căldură, distribuind eficient și uniform căldura în întregul modul de răcire.
Rulmen cu două bile
Acestea au ventilatoare cu rulmenți cu bile duble, care au o durată de viață de aproximativ 85% mai lungă decât rulmenții cu manșon din testele noastre. Îmbunătățirile aduse paletelor ventilatorului înseamnă că soluția este cu până la 10% mai silențioasă decât generația anterioară.
Placă spate metalică rezistentă
Placa din spate complet din aluminiu oferă o rigiditate suplimentară care garantează că nimic nu se îndoaie și praful nu rămâne afară. De asemenea, ajută la răcirea cardului prin creșterea disipării căldurii.
Sapphire PULSE 11324-01-20G. Familia de procesoare grafice: AMD, Procesor grafic: Radeon RX 7600, Frecvența procesorului: 2355 MHz. Memorie discretă pentru placa grafică: 8 GB, Tip memoriei plăcii grafice: GDDR6, Magistrală de memorie: 128 bit. Rezoluție maximă: 7680 x 4320 pixeli. Versiunea DirectX: 12 Ultimate. Tip interfață: PCI Express x8 4.0. Tip de răcire: Activ, Număr de ventilatoare: 2 ventilatoare(e)
Specificații
| Model | 11324-01-20G |
| Greutatea netă a produsului | 0,7 kg |
Date logistice
Conținutul ambalajului
| Ghid rapid de instalare | Da |
Greutate și dimensiuni
| Înălțime | 107,1 mm |
| Adâncime | 44,1 mm |
| Lungime | 240 mm |
Cerințe de sistem
| RAM minimă | 8192 MB |
| Sisteme de operare Linux acceptate | Da |
| Sistemele de operare Windows suportate | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
Putere
| Consum de energie (tipic) | 185 W |
| Conectori suplimentari de alimentare | 1x 8 pini |
| Sursa minimă de alimentare a sistemului | 550 W |
Design
| Număr de sloturi | 2 |
| Număr de fani | 2 ventilator(i) |
| Tehnologia de răcire | Sapphire Dual-X |
| Tip de răcire | Activitate |
Performanță
| AMD FreeSync | Da |
| Dual Link DVI | Nu |
| Versiunea DirectX | 12 Ultimate |
| Tunerul TV integrat | Nu |
Porturi și interfețe
| Versiunea DisplayPort | 1.4 |
| Cantitatea DisplayPort-urilor | 3 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| Tip de interfață | PCI Express x8 4.0 |
Memorie
| Rata de transfer a datelor | 18 Gbit/s |
| Magistrală de memorie | 128 de biți |
| Tipul memoriei plăcii video | GDDR6 |
| Memorie discretă pentru placă video | 8 GB |
Procesor
| Cache infinit | 32 MB |
| Afișaje maxime pe placă video | 4 |
| Acceleratoare de raze | 32 |
| Procesoare de flux | 2048 |
| CUDA | Nu |
| Rezoluție maximă | 7680 x 4320 pixeli |
| Viteza de ceas de boost a procesorului | 2755 MHz |
| Frecvența procesorului | 2355 MHz |
| Procesor grafic | Radeon RX 7600 |
| Familia procesoarelor grafice | AMD |