Logitech MK370 Combo pentru afaceri
- Ideal pentru: Combinație de tastatură și mouse wireless, ideală pentru departamentele IT care au nevoie de conexiuni wireless securizate și implementare ușoară
- Securitate la nivel de întreprindere: Logi Bolt este conceput pentru a răspunde preocupărilor de securitate ale întreprinderilor cu securitate wireless complet criptată, în modul Doar conexiuni securizate
- Construit pentru scalabilitate: Certificat în peste 100 de țări, cu suport pentru profesioniști IT și utilizatori business; gestionare centralizată pentru DFU-uri și implementare în masă cu Logi Options+
- Configurare ușoară: Conexiunea wireless este simplă utilizând receptorul USB Logitech pre-împerecheat atât pentru mouse, cât și pentru tastatură (inclus un receptor USB); conexiune Bluetooth suplimentară pentru flexibilitate
- Rezistent la scurgeri: Tastatura wireless de dimensiuni normale are un design rezistent la scurgeri, taste durabile și picioare robuste cu înclinare și înălțime reglabilă
- Silențios și compact: Tehnologia Silent Touch reduce zgomotul produs de clicurile mouse-ului cu 90% (3) pentru mai puține distrageri și o concentrare mai bună; acest mouse silențios este confortabil atât pentru utilizatorii stângaci, cât și pentru cei dreptaci
- Compatibilitate: Experimentați compatibilitate perfectă cu sistemele de operare Windows, macOS, Linux, ChromeOS, iPadOS și Android
- Fabricat cu plastic reciclat: Piesele din plastic din MK370 includ plastic reciclat certificat post-consum - 85% pentru grafit
(1) Testat în condiții limitate (max. 60 ml de lichid vărsat) Nu scufundați tastatura în lichid. (2) Produsele wireless Logi Bolt nu se vor conecta cu alte receptoare USB Logitech. (3) Comparativ cu mouse-ul wireless Logitech M185. (4) Necesită aplicația Logi Options+ disponibilă pe Windows și macOS la logitech.com/optionsplus (5) Durata de viață a bateriei poate varia în funcție de utilizator și de condițiile de calcul. (6) Funcțiile de bază ale dispozitivului vor fi acceptate fără software pentru alte sisteme decât Windows și macOS. (7) Exclude plasticul din ansamblul de cablaje imprimate (PWA), receptor, fir, cablu FFC și ambalaj. (8) Mouse-ul nu este acceptat pe iOS. Funcțiile de bază ale tastaturii vor fi acceptate fără software pentru alte sisteme decât Windows și macOS.
Logitech MK370 Combo pentru afaceri. Factor de formă a tastaturii: Full-size (100%). Stil de tastatură: Drept. Tehnologie de conectivitate: Wireless, Interfața dispozitivului: Bluetooth, Comutator de tastare: Membrană, Configurarea tastaturii: QWERTY, Număr de taste la tastatură: 112, Utilizare recomandată: Birou. Culoarea produsului: Grafit. Mouse inclus
Date logistice
| Greutatea brută a carcasei principale (exterioară) | 6,03 kg |
| Înălțimea carcasei principale (exterioară) | 224 mm |
| Lungimea cartușei master (exterioară) | 403 mm |
| Lățimea carcasei master (exterioară) | 306 mm |
Date despre reciclare
| Produs din plastic reciclat post-consum | 85% |
Alte caracteristici
| Compatibilitate | Receptor USB Logi Bolt |
Conținutul ambalajului
| Conținutul ambalajului | Tastatură cu 2 baterii AAA Mouse cu 1 baterie AA Receptor USB Logi Bolt (USB tip A) Documentație pentru utilizator |
| Ghid de utilizare | Da |
| Baterii incluse | Da |
| Greutatea receptorului | 2 g |
| Dimensiunile receptorului (LxAxÎ) | 14,4 x 6,6 x 18,7 mm |
| Tipul receptorului | Nano-receptor |
| Interfață receptor wireless | USB tip A |
| Receptor inclus | Da |
| Numărul de produse incluse | 2 buc. |
Date de ambalare
| Tip de pachet | Cutie |
| Greutatea pachetului | 743 grame |
| Înălțimea pachetului | 45 mm |
| Adâncimea pachetului | 523 mm |
| Lățimea pachetului | 154 mm |
Greutate și dimensiuni
| Greutatea mouse-ului | 75,2 grame |
| Dimensiuni mouse (LxAxÎ) | 60 x 39 x 99 mm |
| Greutatea tastaturii | 498 grame |
| Dimensiunile tastaturii (LxAxÎ) | 441 x 18 x 149 mm |
Software
| Software descărcabil | Opțiuni Logi+ |
Sustenabilitate
| Certificate de sustenabilitate | Consiliul pentru Administrarea Pădurilor (FSC) |
Condiții operaționale
| Temperatura de depozitare (T-T) | -5 - 45 °C |
| Temperatura de funcționare (T-T) | 0 - 40 °C |
Cerințe de sistem
| Sisteme de operare Linux acceptate | Da |
| Sisteme de operare Mac acceptate | Mac OS X 10.15 Catalina/Mac OS X 10.15.3 Catalina/Mac OS X 11.0 Big Sur/Mac OS X 12.0 Monterey/Mac OS X 13.0 Ventura |
| Sistemele de operare Windows suportate | Windows 10/Windows 11 |
Mouse
| Durabilitatea butoanelor (milioane de clicuri) | 5 |
| Număr de baterii (mouse) | 1 |
| Tehnologia bateriei mouse-ului | Alcalin |
| Tipul bateriei mouse-ului | AA |
| Direcții de derulare | Vertical |
| Tip de derulare | Roată |
| Derulați | Da |
| Tipul butoanelor | Butoane apăsate |
| Rezoluția mișcării | 1000 DPI |
| Factor de formă | Ambidextru |
| Mouse inclus | Da |
Putere
| Tip baterie | AAA |
| Numărul de baterii acceptate | 3 |
| Capacitatea bateriei | 1000 mAh |
| Tehnologia bateriilor | Alcalin |
| Număr de baterii (tastatură) | 2 |
| Tipul bateriei tastaturii | AAA |
| Tipul sursei de alimentare | Baterie |
Caracteristici
| Rază de acțiune wireless | 10 metri |
Design
| Timpul mediu până la defecțiune (MTTF) | 150000 ore |
| Colorarea suprafeței | Monocromatic |
| Culoarea produsului | Grafit |
| Înălțime reglabilă a tastaturii | Da |
| Stilul tastaturii | Drept |
| Iluminare de fundal | Nu |
Claviatură
| Bluetooth cu consum redus de energie (BLE) | Da |
| Taste multimedia | Da |
| Profilul tastelor tastaturii | Profil înalt |
| Durata de viață a tastelor tastaturii | 5 milioane de caractere |
| Numărul de taste al tastaturii | 112 |
| Tastatura numerică | Da |
| Factor de formă al tastaturii | Dimensiune completă (100%) |
| Dispozitiv de orientare | Nu |
| Limbajul claviaturii | SUA Internațional |
| Aspectul tastaturii | QWERTY |
| Comutator cu cheie pentru tastatură | Membrană |
| Interfața dispozitivului | Bluetooth |
| Tehnologie de conectivitate | Fără fir |
| Utilizare recomandată | Birou |
Specificații
| Model | Logitech MK370 Combo pentru Business |
| Limbaj KB | ENG/UA |