- Ideal pentru: Departamentele IT care au nevoie de conexiuni wireless securizate și de înaltă performanță, precum și de ușurință în implementare, precum și utilizatorii finali care doresc să se simtă confortabil chiar și în timpul orelor lungi de lucru.
- Securitate la nivel de întreprindere: Tehnologia wireless Logi Bolt abordează preocupările tot mai mari legate de securitatea întreprinderilor cu modul Secure Connections Only - Bluetooth Low Energy Security Mode 1, protecție Nivel 4
- Actualizarea pe care o merită toată lumea: Lansarea unui set Signature MK650 Combo pentru afaceri îmbunătățește productivitatea, viteza și experiența generală a angajaților dumneavoastră.
- Două modalități de conectare: Alegeți între receptorul USB Logi Bolt atunci când securitatea este prioritatea sau tehnologia wireless Bluetooth Low Energy atunci când este necesară flexibilitate între platforme
- Durată lungă de viață a bateriei: Signature MK650 Combo pentru afaceri include o baterie AA pentru mouse, care durează până la 24 de luni, și 2 baterii AA pentru tastatură, care durează până la 36 de luni.
- Confort pe tot parcursul zilei: Suportul integrat pentru palme de pe tastatură și mouse-ul cu contur oferă mai mult confort pentru zilele lungi petrecute la birou
- Funcționează pe mai multe platforme: Compatibilitate perfectă cu Windows, macOS, Linux, ChromeOS, iPadOS și Android
(1) Calculul randamentului pentru viteză, precizie în funcție de touchpad, dimensiune medie. Eșantion: 23 de participanți. (2) Durata de viață a bateriei poate varia în funcție de utilizator și de condițiile de calcul. (3) Funcțiile de bază ale dispozitivului vor fi acceptate fără software pentru alte sisteme decât Windows și macOS. (4) Zgomotul de clic redus cu peste 90% în comparație cu Logitech M185. Nivelul dBA la clicul stâng și tastarea a fost măsurat de un laborator independent la 1 metru. (5) Exclude plasticul plăcii cu circuite imprimate (PCB). (6) Copilot în Windows (în versiune preliminară) este disponibil pe anumite piețe globale și va fi lansat pe piețe suplimentare în timp. Aflați mai multe la https://www.microsoft.com/en-us/windows/copilot-ai-features#faq. Copilot cu protecție comercială a datelor este disponibil fără costuri suplimentare pentru utilizatorii cu un ID Entra cu o licență Microsoft 365 eligibilă și activată. (7) Necesită software-ul Logi Options+ (Windows 10 și macOS 10.15 sau o versiune ulterioară). Disponibil pe Windows și macOS la logi.com/optionsplus.
Logitech Signature MK650 Combo pentru afaceri. Factor de formă al tastaturii: Dimensiune completă (100%). Stil tastatură: Dreaptă. Tehnologie de conectivitate: Fără fir, Interfață dispozitiv: Bluetooth, Comutator cheie tastatură: Membrană, Aspect tastatură: QWERTY, Număr de taste tastatură: 118. Suport pentru încheietura mâinii. Utilizare recomandată: Birou. Culoarea produsului: Grafit. Mouse inclus.
Date logistice
| Greutatea brută a carcasei principale (exterioară) | 6,42 kg |
| Înălțimea carcasei principale (exterioară) | 365 mm |
| Lungimea cartușei master (exterioară) | 558 mm |
| Lățimea carcasei master (exterioară) | 358 mm |
Date despre reciclare
| Produs din plastic reciclat post-consum | 28% |
Alte caracteristici
| Compatibilitate | Receptor USB Logi Bolt |
Conținutul ambalajului
| Conținutul ambalajului | Mouse Signature M650 pentru afaceri Tastatură Signature K650 pentru afaceri Receptor USB Logi Bolt (USB tip A) 1 baterie AA pentru mouse 2 baterii AA pentru tastatură Documentație pentru utilizator |
| Ghid de utilizare | Da |
| Baterii incluse | Da |
| Greutatea receptorului | 2 g |
| Dimensiunile receptorului (LxAxÎ) | 14,4 x 6,6 x 18,4 mm |
| Tipul receptorului | Nano-receptor |
| Interfață receptor wireless | USB tip A |
| Receptor inclus | Da |
| Numărul de produse incluse | 2 buc. |
Date de ambalare
| Tip de pachet | Cutie |
| Greutatea pachetului | 1,08 kg |
| Înălțimea pachetului | 47 mm |
| Adâncimea pachetului | 531 mm |
| Lățimea pachetului | 205 mm |
Greutate și dimensiuni
| Greutatea mouse-ului | 101,4 grame |
| Dimensiuni mouse (LxAxÎ) | 61 x 38,8 x 108,2 mm |
| Greutatea tastaturii | 700,23 grame |
| Dimensiunile tastaturii (LxAxÎ) | 193,5 x 24,3 x 458,31 mm |
Software
| Software descărcabil | Opțiuni Logi+ |
Sustenabilitate
| Certificate de sustenabilitate | CarbonNeutral |
Condiții operaționale
| Temperatura de depozitare (T-T) | -5 - 45 °C |
| Temperatura de funcționare (T-T) | 0 - 40 °C |
Cerințe de sistem
| Sisteme de operare mobile acceptate | Android 10.0, Android 11.0, Android 12.0, Android 8.0, Android 9.0, iOS 14, iOS 14.5, iOS 15, iPadOS |
| Alte sisteme de operare acceptate | Sistem de operare Chrome |
| Cerințe minime de sistem | Receptor USB Logi Bolt Necesar: Port USB disponibil Windows 10, 11 sau o versiune ulterioară macOS 10.10 sau o versiune ulterioară Linux Chrome OS |
| Sisteme de operare Linux acceptate | Da |
| Sisteme de operare Mac acceptate | Da, MacOS |
| Sistemele de operare Windows suportate | Da |
Mouse
| Durabilitatea butoanelor (milioane de clicuri) | 5 |
| Număr de baterii (mouse) | 1 |
| Durata de viață a bateriei mouse-ului | 24 de luni |
| Tehnologia bateriei mouse-ului | Alcalin |
| Tipul bateriei mouse-ului | AA |
| Funcțiile butoanelor | Redirecționa |
| Derulare ultra-rapidă | Da |
| Direcții de derulare | Vertical |
| Tip de derulare | Roată |
| Derulați | Da |
| Tipul butoanelor | Butoane apăsate |
| Cantitate nasturi | 5 |
| Rezoluția mișcării | 4000 DPI |
| Tehnologie de detectare a mișcării | Optic |
| Factor de formă | Dreapta |
| Mouse inclus | Da |
Baterie
| Greutatea bateriei | 48,23 grame |
Putere
| Tip baterie | AA |
| Numărul de baterii acceptate | 1 |
| Durata de viață a bateriei | 36 de luni |
| Capacitatea bateriei | 2000 mAh |
| Tehnologia bateriilor | Alcalin |
| Număr de baterii (tastatură) | 2 |
| Tipul bateriei tastaturii | AA |
| Tipul sursei de alimentare | Baterie |
Caracteristici
| Rază de acțiune wireless | 10 metri |
Design
| Indicatori LED | Da |
| Timpul mediu până la defecțiune (MTTF) | 150000 ore |
| Caracteristici de protecție | Rezistent la scurgeri |
| Colorarea suprafeței | Monocromatic |
| Culoarea produsului | Grafit |
| Înălțime reglabilă a tastaturii | Da |
| Suport pentru încheietura mâinii | Da |
| Stilul tastaturii | Drept |
| Iluminare de fundal | Nu |
Claviatură
| Bluetooth cu consum redus de energie (BLE) | Da |
| Versiunea Bluetooth | 5.1 |
| Rezistent la scurgeri până la | 60 ml |
| Distanța cheie de călătorie | 3,2 mm |
| Taste multimedia | Da |
| Taste rapide | Da |
| Profilul tastelor tastaturii | Profil înalt |
| Durata de viață a tastelor tastaturii | 20 de milioane de caractere |
| Numărul de taste al tastaturii | 118 |
| Tastatura numerică | Da |
| Factor de formă al tastaturii | Dimensiune completă (100%) |
| Dispozitiv de orientare | Nu |
| Limbajul claviaturii | SUA Internațional |
| Aspectul tastaturii | QWERTY |
| Comutator cu cheie pentru tastatură | Membrană |
| Interfața dispozitivului | Bluetooth |
| Tehnologie de conectivitate | Fără fir |
| Utilizare recomandată | Birou |
Specificații
| Model | Signature MK650 Combo pentru afaceri |