CHIEFTEC APEX Lumo prezintă o carcasă E-ATX cu un panou frontal mare din plasă și sticlă securizată pe partea stângă, inclusiv 4 ventilatoare ARGB PWM de 140 mm preinstalate, care oferă un stil impresionant și o răcire puternică.
Utilizarea ventilatoarelor ARGB de 140 mm, preinstalate cu un hub de control cu sincronizare A-RGB M/B, precum și control PWM al vitezei ventilatorului, oferă o combinație ideală de stil, flux de aer și zgomot. Carcasa în sine este generoasă, oferind suport pentru GPU-uri de până la 400 mm lungime, coolere CPU de până la 175 mm înălțime, iar radiatoare care acceptă până la 360 mm în partea superioară și până la 420 mm în față.
CHIEFTEC APEX Lumo este gata să aducă atât estetică, cât și o răcire mai bună sistemelor de gaming moderne.
- Panou frontal din plasă optimizat pentru fluxul de aer ridicat
- Panou lateral din STICLĂ TĂMURĂ
- 4 ventilatoare ARGB PWM de 140 mm preinstalate
- Hub de control A-RGB cu sincronizare M/B și control al vitezei ventilatorului
Casă Chieftec PC GA-01B-L-OP APEX LUMO. Factor de formă: Midi Tower, Tip: PC, Culoare produs: Negru. Ventilatoare frontale instalate: 4 x 140 mm, Dimensiuni radiator frontal acceptate: 240, 280, 360, 420 mm, Dimensiuni radiator superior acceptate: 240, 280, 360 mm. Dimensiuni HDD acceptate: 2,5, 3,5". Lățime: 230 mm, Adâncime: 465 mm, Înălțime: 495 mm. Greutate pachet: 9,15 kg
Date de ambalare
| Greutatea pachetului | 9,15 kg |
Greutate și dimensiuni
| Grosimea materialului | 0,6 mm |
| Greutate | 7,75 kg |
| Înălțime | 495 mm |
| Adâncime | 465 mm |
| Lățime | 230 mm |
Depozitare
| Carcasă combinată HDD/SSD | Da |
| Dimensiuni HDD acceptate | 2,5/3,5" |
Răcire
| Dimensiuni de radiatoare de top acceptate | 240/280/360 mm |
| Dimensiuni acceptate ale radiatorului frontal | 240/280/360/420 mm |
| Ventilatoare frontale instalate | 4 x 140 mm |
Porturi și interfețe
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 2 |
| Ieșire audio | Da |
| Intrare audio | Da |
Alimentare electrică
| Sursă de alimentare inclusă | Nu |
Design
| Lungimea maximă a sursei de alimentare | 22 cm |
| Lungimea maximă a plăcii grafice | 40 cm |
| Înălțimea maximă a coolerului CPU | 17,5 cm |
| Buton de control RGB | Da |
| Gestionarea cablurilor | Da |
| Filtru anti-praf | Da |
| Panou(uri) din sticlă securizată | Da |
| Culoarea iluminării | Multi |
| Iluminare | Da |
| Potrivit pentru | Jocuri |
| Geam lateral | Da |
| Montare în rack | Nu |
| Număr de compartimente interne de 3,5" | 2 |
| Număr de compartimente de 3,5" | 2 |
| Factori de formă acceptați pentru placa de bază | ATX/CEB/EATX/EEB/ITX/micro ATX/Micro-ITX/SSI CEB/SSI EEB/uATX |
| Culoarea produsului | Negru |
| Factor de formă | Turnul Midi |
| Tip | PC |