Chieftec Vega PPG-1000-C. Putere totală: 1000 W, tensiune de intrare AC: 100 - 240 V, frecvență de intrare AC: 50/60 Hz. Conector de alimentare pentru placa de bază: ATX cu 24 pini, lungimea cablului de alimentare a plăcii de bază: 60 cm, lungimea cablului SATA: 150.400 mm. Scop: PC, Unitate de alimentare (PSU) factor de formă: ATX, certificare 80 PLUS: 80 PLUS Gold. Culoarea produsului: Alb, Tip de răcire: Activ, Diametrul ventilatorului: 13,5 cm. Certificare: 80PLUS Gold
Greutate și dimensiuni
| Înălțime | 85 mm |
| Adâncime | 150 mm |
| Lățime | 150 mm |
Certificate
Design
| Iluminare | Nu |
| Diametrul ventilatorului | 13,5 cm |
| Tip de răcire | Activitate |
| Culoarea produsului | Alb |
Performanță
| Tehnologia rulmenților | FDB |
| Versiunea ATX | 3.1 |
| Factor de formă al unității de alimentare (PSU) | ATX |
| Scop | PC |
| Certificarea 80 PLUS | 80 PLUS Aur |
Porturi și interfețe
| Tip de cablare | Complet Modular |
| Numărul de conectori EPS | 2 |
| Conector PCI Express | Da |
| Conector de alimentare ATX (24 de pini) | Da |
| Lungimea cablului de alimentare a CPU-ului | 65 cm |
| Conector de alimentare pentru CPU (4+4 pini) | Da |
| Lungimea cablului de alimentare PCI Express | 60 cm |
| Conectori de alimentare PCI Express (12+4 pini) | 1 |
| Conectorii de alimentare PCI Express (lungimea cablului 12+4 pini) | 600 mm |
| Conectori de alimentare PCI Express (6+2 pini) | 4 |
| Conector de alimentare EPS (4+4 pini) | Da |
| Conector de alimentare EPS (8 pini) | Da |
| Lungimea cablului de alimentare periferică (Molex) | 150.400 mm |
| Conectori de alimentare periferici (Molex) (4 pini) | 3 |
| Lungimea cablului de alimentare SATA | 150.400 mm |
| Numărul de conectori de alimentare SATA | 6 |
| Lungimea cablului de alimentare a plăcii de bază | 60 cm |
| Conector de alimentare pentru placa de bază | ATX cu 24 de pini |
Putere
| Caracteristici de protecție a curentului | Supracurent, supratensiune, supraîncărcare, scurtcircuit, supratensiune și pornire |
| Curent maxim de ieșire (+5Vsb) | 3 A |
| Curent maxim de ieșire (-12V) | 0,3 A |
| Curent maxim de ieșire (+5V) | 20 A |
| Curent maxim de ieșire (+12V) | 83.33 A |
| Curent maxim de ieșire (+3,3V) | 20 A |
| Putere combinată (+5Vsb) | 15 W |
| Putere combinată (-12V) | 3.6 W |
| Putere combinată (+5V) | 100 W |
| Putere combinată (+12V) | 1000 W |
| Putere combinată (+3,3V) | 100 W |
| Curent de intrare | 12 A |
| Frecvența de intrare AC | 50/60 Hz |
| Tensiunea de intrare AC | 100 - 240 V |
| Putere totală | 1000 W |