Acer Aspire 15 A15-51M-7859. Tip produs: Laptop, Factor de formă: Clapetă. Familie de procesoare: Intel® Core™ i7, Model procesor: i7-13620H, Frecvență procesor: 2,4 GHz. Diagonala afișajului: 39,6 cm (15,6"), Tip HD: Full HD, Rezoluție afișaj: 1920 x 1080 pixeli. Memorie internă: 16 GB, Tip memorie internă: LPDDR5-SDRAM. Capacitate totală de stocare: 1 TB, Suport de stocare: SSD. Model placă grafică integrată: Intel® UHD Graphics. Culoare produs: Gri. Greutate: 1,77 kg
Conținutul ambalajului
| Cabluri incluse | AC |
| Adaptor AC inclus | Da |
Greutate și dimensiuni
Certificate
| Certificate de conformitate | EAC, Comisia Federală pentru Comunicații (FCC) |
Securitate
| Windows Hello | Da |
| Cititor de amprente | Da |
| Tipul slotului pentru blocarea cablului | Kensington |
| Slot pentru blocarea cablului | Da |
Putere
| Livrare de putere USB (USB PD) | Da |
| Port de încărcare USB Type-C | Da |
| USB-Type-C necesită putere de încărcare (maxim) | 90 W |
| Jack-in DC | Da |
Baterie
| Durata de viață a bateriei (maxim) | 14,5 ore |
| Capacitatea bateriei | 53 Wh |
| Tehnologia bateriilor | Litiu-ion (Li-Ion) |
Caracteristici speciale ale procesorului
| Tehnologia video Intel® Quick Sync | Da |
Claviatură
| Aspectul tastaturii | QWERTY |
| Culoarea iluminată din spate a claviaturei | Alb |
| Iluminare din spate pentru claviatură | Da |
| Tastatura numerică | Da |
| Dispozitiv de orientare | Touchpad |
Porturi și interfețe
| Port combo căști/microfon | Da |
| Intrare linie | Nu |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| Cantitate porturi USB4 Gen 2x2 | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 2 |
Rețeaua
| Bluetooth | Da |
| Ratele de date ale rețelei LAN Ethernet | 10.100.1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Nu |
| Conexiunea rețelei mobile | Nu |
| Standardele Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Standardul Wi-Fi de top | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Generarea rețelelor mobile | Nesuportat |
Cameră foto
| Cameră spate | Nu |
| Cameră frontală de tip HD | Full HD |
| Rezoluția camerei frontale | 1920 x 1080 pixeli |
| Cameră frontală | Da |
Audio
| Microfon încorporat | Da |
| Număr de microfoane | 2 |
| Numărul de difuzoare încorporate | 2 |
Grafică
| Suport pentru placă grafică integrată 8K | Da |
| Versiunea OpenGL pentru placa grafică integrată | 4.6 |
| Suport pentru placă grafică integrată 4K | Da |
| Versiunea DirectX pentru placa video integrată | 12.1 |
| Modelul plăcii grafice de bord | Grafică Intel® UHD |
| Familia de plăci grafice integrate | Grafică Intel® UHD |
| Producătorul plăcilor video integrate | Intel |
| Placă grafică integrată | Da |
| Model de placă video discretă | Nu este disponibil |
| Placă video discretă | Nu |
Depozitare
| Cititor de carduri integrat | Nu |
| Tip de unitate optică | Nu |
| NVMe | Da |
| Interfață SSD | PCI Express 4.0 |
| Medii de stocare | SSD |
| Capacitate totală de stocare | 1 TB |
Memorie
| ECC | Nu |
| Memoria internă maximă | 32 GB |
| Viteza ceasului memoriei | 4800 MHz |
| Tipul memoriei interne | LPDDR5-SDRAM |
| Memorie internă | 16 GB |
Design
| Țara de origine | China |
| Factor de formă | Scoică |
| Culoarea produsului | Grey |
| Tip produs | Laptop |
| Nume de culoare | Fier |
Afișaj
| Rată maximă de reîmprospătare | 60 Hz |
| Gama de culori | 45% |
| Diagonala afișată (metrică) | 39,6 cm |
| Spațiul de culoare RGB | NTSC |
| Luminozitatea ecranului | 300 cd/m² |
| Suprafața de afișare | Matei |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Numele de marketing al tehnologiei de afișare | Vizualizare confortabilă |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip HD | Full HD |
| Tip de panou | IPS |
| Rezoluția afișajului | 1920 x 1080 pixeli |
| Diagonală de afișare | 39,6 cm (15,6") |
Procesor
| Puterea maximă a turbo-ului | 115 W |
| Puterea bazei procesorului | 45 W |
| Joncțiune | 100 °C |
| Soclul procesorului | FCBGA1744 |
| Tipul cache-ului procesorului | Cache inteligent |
| Cache-ul procesorului | 24 MB |
| Frecvență maximă turbo cu miez eficient | 3,6 GHz |
| Performanță-miez frecvență maximă turbo | 4,9 GHz |
| Nuclee eficiente | 4 |
| Nuclee de performanță | 6 |
| Frecvența procesorului | 2,4 GHz |
| Frecvența de creștere a procesorului | 4,9 GHz |
| Fire de procesor | 16 |
| Nuclee de procesor | 10 |
| Model de procesor | i7-13620H |
| Generarea procesoarelor | Intel® Core™ i7 din a 13-a generație |
| Familia de procesoare | Intel® Core™ i7 |
| Producător de procesoare | Intel |
Specificații
| NB Nume de familie | Aspira |
| Nume model | A15-51M-7859 |