Acer H6542. Luminozitatea proiectorului: 4000 lumeni ANSI, Tehnologie de proiecție: DLP, Rezoluție nativă a proiectorului: 1080p (1920x1080). Tip sursă de lumină: Lampă, Durata de viață a sursei de lumină: 5000 h, Durata de viață a sursei de lumină (mod economic): 10000 h. Focalizare: Manual, Interval de distanță focală: 22 - 24,1 mm, Interval de diafragmă (F-F): 2,56 - 2,68. Sistem de formatare analogică a semnalului: NTSC, PAL, SECAM, Sistem de formatare digitală a semnalului: EDTV, HDTV, Rezoluții grafice suportate: 1920 x 1200 (WUXGA). Tip interfață serială: RS-232, versiunea HDMI: 1.4a
Conținutul ambalajului
| Cabluri incluse | Putere |
| Manual | Da |
| Baterii incluse | Da |
| Telecomandă a inclus | Da |
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 2,4 kg |
| Înălțime | 105,1 mm |
| Adâncime | 220 mm |
| Lățime | 299,5 mm |
Condiții operaționale
| Temperatura de funcționare (T-T) | 0 - 40 °C |
Putere
| Frecvența de intrare AC | 50 Hz |
| Tensiunea de intrare AC | 120 - 230 V |
| Consum de energie (standby) | 0,5 W |
| Consum de energie (tipic) | 260 W |
| Sursa de energie | AC |
Design
| Culoarea produsului | Alb |
| Tip produs | Proiector de aruncare standard |
| Poziționarea pe piață | Prezentare |
Multimedia
| Numărul de difuzoare încorporate | 1 |
| Puterea nominală RMS | 3 W |
| Difuzoare(e) încorporate | Da |
Caracteristici
| Sisteme de operare compatibile | Google Chrome PC, Mac PC, Windows PC |
| Protecția ochilor | Da |
| Nivel de zgomot | 33 dB |
| Moduri de proiecție | Tavan, față, spate |
| Nivel de zgomot (mod economic) | 29 dB |
Porturi și interfețe
| AC (curent alternativ) în | Da |
| Versiunea HDMI | 1.4A |
| Cantitatea porturilor HDMI | 2 |
| Tipul interfeței seriale | RS-232 |
| Ieșire audio (stânga/dreapta) | 1 |
| Audio (stânga/dreapta) în | 1 |
| Cantitatea porturilor USB 2.0 Type-A | 1 |
Video
| Rezoluții grafice suportate | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| Moduri video suportate | 1080p |
| Sistem de formatare digitală a semnalului | EDTV, HDTV |
| Sistem de format analogic al semnalului | NTSC, PAL, SECAM |
Sistem de lentile
| Offset | 116% |
| Raport de zoom | 1.1:1 |
| Tip de zoom | Manual |
| Capacitate de zoom | Da |
| Interval de diafragmă (F-F) | 2.56 - 2.68 |
| Interval de distanțe focale | 22 - 24,1 mm |
| Focus | Manual |
Sursă de lumină
| Cantitatea lămpilor | 1 lampă |
| Puterea lămpii | 203 W |
| Tip de lampă | P-VIP |
| Durata de viață a sursei de lumină (mod economic) | 10000 h |
| Durata de viață a sursei de lumină | 5000 h |
| Tipul sursei de lumină | Lampă |
Proiector
| Corecție trapezoidă, verticală | -40 - 40° |
| Raza de scanare orizontală | 15 - 100 kHz |
| Raza de scanare verticală | 24 - 120 Hz |
| Uniformitate | 85% |
| Luminozitatea proiectorului (mod economic) | 3200 lumeni ANSI |
| Număr de culori | 1,07 miliarde de culori |
| Rapoarte de aspect suportate | 4:3, 16:9 |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Raport de contrast (tipic) | 10000:1 |
| Rezoluție nativă a proiectorului | 1080p (1920x1080) |
| Tehnologia proiecției | DLP |
| Distanța de proiecție | 1 - 10 m |
| Compatibilitatea dimensiunii ecranului | 685,8 - 7620 mm (27 - 300") |
| Luminozitatea proiectorului | 4000 lumeni ANSI |
Specificații