ASUS TUF GAMING A620M-PLUS WIFI. Producător procesor: AMD, Socket procesor: Socket AM5, Serie procesor compatibilă: AMD Ryzen seria 7000. Tipuri de memorie acceptate: DDR5-SDRAM, Memorie internă maximă: 128 GB, Canale de memorie: Dual-channel. Interfețe unități de stocare acceptate: M.2, SATA III, Tipuri de unități de stocare acceptate: HDD și SSD, Niveluri RAID: 0, 1, 10. Tip interfață Ethernet: 2.5 Gigabit Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, Standard Wi-Fi superior: Wi-Fi 6 (802.11ax), Standarde Wi-Fi: 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax). Componentă pentru: PC, Factor de formă placă de bază: micro ATX, Familie chipset placă de bază: AMD
Alte caracteristici
Greutate și dimensiuni
| Înălțime | 50 mm |
| Adâncime | 244 mm |
| Lățime | 244 mm |
Date de ambalare
| Greutatea pachetului | 920 de grame |
| Înălțimea pachetului | 67,5 mm |
| Adâncimea pachetului | 275 mm |
| Lățimea pachetului | 275 mm |
BIOS
| Dimensiunea memoriei din BIOS | 256 Mbit |
| Tip BIOS | UEFI AMI |
Sloturi de expansiune
| Numărul de sloturi M.2 (M) | 2 |
| Sloturi PCI Express x1 (Gen 3.x) | 2 |
Rețeaua
| Versiunea Bluetooth | 5.3 |
| Bluetooth | Da |
| Standardele Wi-Fi | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Standardul Wi-Fi de top | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi | Da |
| Tipul interfeței Ethernet | Ethernet Gigabit 2.5, Ethernet rapid, Ethernet Gigabit |
| Ethernet LAN | Da |
Porturi de I/O pe panoul posterior
| Microfon încorporat | Da |
| Ieșiri pentru căști | 1 |
| Cantitatea DisplayPort-urilor | 2 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| Cantitatea porturilor PS/2 | 1 |
| Porturi Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Numărul porturilor USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 2 |
| Cantitatea porturilor USB 2.0 | 4 |
I/O intern
| Conector de pini LED RGB | Da |
| Conector de alimentare de 12V | Da |
| Număr de conectori COM | 1 |
| Conector de alimentare EPS (8 pini) | Da |
| Numărul de conectori pentru ventilatoare din șasiu | 2 |
| Conector pentru ventilator CPU | Da |
| Conector de alimentare ATX (24 de pini) | Da |
| Conector audio pentru panoul frontal | Da |
| Conector de ieșire S/PDIF | Da |
| Numărul de conectori SATA III | 4 |
| Conectori USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) | 2 |
| Conectori USB 2.0 | 2 |
Grafică
| Placă grafică integrată | Nu |
Controlere de stocare
| Niveluri RAID | 0, 1, 10 |
| Suport RAID | Da |
| Numărul de HDD-uri suportate | 4 |
| Numărul de unități de stocare suportate | 6 |
| Interfețe suportate pentru unități de stocare | M.2, SATA III |
| Tipuri de unități de stocare suportate | HDD & SSD |
Memorie
| Memorie nebufferată | Da |
| Memoria internă maximă | 128 GB |
| Viteze de ceas ale memoriei acceptate | 4800, 5000, 5200, 5400, 5600, 5800, 6000, 6200, 6400 MHz |
| Compatibilitatea ECC | ECC & Non-ECC |
| Canale de memorie | Dual-channel |
| Număr de sloturi de memorie | 4 |
| Tipuri de memorie suportate | DDR5-SDRAM |
Procesor
| Serii de procesoare compatibile | AMD Ryzen seria 7000 |
| Soclul procesorului | Soclu AM5 |
| Producător de procesoare | AMD |
Caracteristici
| Sistemele de operare Windows suportate | Windows 10 x64, Windows 11 |
| Tip de răcire | Pasiv |
| Familia chipset-urilor de plăci de bază | AMD |
| Canale de ieșire audio | Canale 7.1 |
| Factor de formă al plăcii de bază | micro ATX |
| Componentă pentru | PC |
| Chipset pentru placa de bază | AMD A620 |
Specificații
| Model | TUF GAMING A620M-PLUS WIFI |