Viteză spectaculoasă în fiecare zi
Parcurge sarcinile mai repede. 990 EVO Plus cu cea mai nouă NAND oferă viteze sporite de citire/scriere secvențială de până la 7.250/6.300MB/s. Fișiere uriașe, transfer instant.
Rămâi calm și continuă să treci peste zi
Eficiență optimizată, performanță extinsă. Controlerul acoperit cu nichel crește MB/s pe Watt cu 73% comparativ cu 990 EVO, obținând același nivel de putere și control termic cu un consum mai mic. Rămâi concentrat pe muncă sau distracție fără să-ți faci griji de supraîncălzire sau de durata bateriei.
Spațiu în plus. Mai multă viteză.
Valorifică întreaga putere a unității tale cu Intelligent TurboWrite 2.0 îmbunătățit. Procesează date masive mai rapid și trece ușor prin grafica grea cu o regiune TurboWrite mărită, acum disponibilă la capacitate de 4TB.
Software-ul Samsung Magician
Fă ca SSD-ul tău să funcționeze ca prin magie. Instrumentele de optimizare ale software-ului Samsung Magician asigură cea mai bună performanță a SSD-urilor. Este o modalitate sigură și ușoară de a migra toate datele pentru un upgrade la SSD Samsung. Protejează datele valoroase, monitorizează starea discurilor și obține cele mai recente actualizări de firmware.
Aducerea la viață a inovațiilor
Timp de decenii, memoria flash NAND de la Samsung a alimentat tehnologii revoluționare care au schimbat fiecare aspect al vieții noastre de zi cu zi. Această tehnologie NAND flash alimentează și SSD-urile noastre pentru consumatori, făcând loc pentru următorul mare impuls de inovație.
Performanță
Până la 7.250MB/s viteză de citire secvențială, cu 45% mai mare decât modelul anterior, 990 EVO.
Eficiență energetică
Eficiența energetică a fost îmbunătățită cu 73% comparativ cu 990 EVO pentru mai mulți MB/s pe watt, menținând în același timp performanța și controlul termic.
Versatilitate
Capacitate de până la 4TB și rapid Intelligent TurboWrite 2.0.
- Suportat de cele mai noi interfețe PCIe® 4.0 x4 și PCIe® 5.0 x2, oferind flexibilitate pentru calculele actuale și viitoare.
- Viteze secvențiale de citire de până la 7.250MB/s pentru a răspunde cerințelor muncii de afaceri și creative.
- Disponibile în diferite capacități de până la 4TB.
- Designul eficient energetic pune o povară mai mică asupra duratei bateriei PC-ului tău.
- Soluția termică inteligentă oferă performanțe constante și fiabile.
- Garanție limitată de cinci ani.
Samsung MZ-V9S2T0. Capacitatea SSD-ului: 2 TB, Factor de formă SSD: M.2, Viteză de citire: 7250 MB/s, Viteză de scriere: 6300 MB/s, Componentă pentru: PC
Condiții operaționale
| Șoc operațional | 1500 G |
| Temperatura de funcționare (T-T) | 0 - 70 °C |
Date de ambalare
| Greutatea pachetului | 70 g |
| Înălțimea pachetului | 24 mm |
| Adâncimea pachetului | 102 mm |
| Lățimea pachetului | 139 mm |
Greutate și dimensiuni
| Greutate | 9 grame |
| Înălțime | 80,2 mm |
| Adâncime | 2,38 mm |
| Lățime | 80,2 mm |
Putere
| Consum de energie DevSlp (modul de repaus al dispozitivului) | 5 mW |
| Consum de energie (inactiv) | 0,06 W |
| Consum mediu de energie (citit) | 4,6 W |
| Consum mediu de energie (scriere) | 4.2 W |
| Consum de energie (scriere) | 4.2 W |
| Consum de energie (citit) | 4,6 W |
| Tensiunea de funcționare | 3,3 V |
Caracteristici
| Timpul mediu între defecțiuni (MTBF) | 1500000 h |
| Algoritmi de securitate | AES pe 256 de biți |
| Suport S.M.A.R.T. | Da |
| Suport TRIM | Da |
| Suport DevSlp (sleep pentru dispozitive) | Da |
| Scriere aleatorie (4KB) | 1350000 IOPS |
| Lectură aleatorie (4KB) | 1000000 IOPS |
| Viteza de citire | 7250 MB/s |
| Viteza de scriere | 6300 MB/s |
| Dimensiunea SSD-ului M.2 | 2280 (22 x 80 mm) |
| Criptare hardware | Da |
| Componentă pentru | PC |
| Tip de memorie | TLC V-NAND |
| Versiunea NVMe | 2.0 |
| NVMe | Da |
| Interfață | PCI Express 4.0 |
| Factor de formă SSD | M.2 |
| Capacitatea SSD-ului | 2 TB |
Specificații
| Model | MZ-V9S2T0BW |
| Seria SSD | 990 EVO Plus |