Redefinește cotidianul
Extindeți-vă confortul vizual cu un spațiu de lucru spațios, proiectat cu grijă, de 23,8 inci. Având un ecran clar și fluid și un design simplu, dar funcțional, acest monitor FHD HP Series 3 Pro de 23,8 inci vă permite să lucrați mai bine pe tot parcursul zilei.
- Extinde-ți spațiul de lucru cu un ecran IPS de calitate de 23,8 inci, rezoluție FHD și rată de reîmprospătare de până la 100 Hz [1] pentru imagini clare și mișcare fluidă.
- Rămâneți concentrați fără a sacrifica confortul cu HP Eye Ease, un filtru hardware pentru lumină albastră redusă cu precizie cromatică și reglarea înălțimii și a înclinării.
- Mențineți atenția asupra ecranului cu o ramă micro-marginită pe 3 laturi și 2 difuzoare încorporate de 2 W, cu difuzoare descendente. Reglați cu ușurință setările cu ajutorul butonului OSD de pe joystick.
- Certificat ENERGY STAR și înregistrat EPEAT [3] , acest monitor îndeplinește standarde înalte de economisire a energiei și este proiectat cu grijă din materiale reciclate [2] .
[1] Toate specificațiile de performanță reprezintă specificațiile tipice furnizate de producătorii de componente HP; performanța reală poate varia fie la o valoare mai mare, fie la o valoare mai mică. Rata de reîmprospătare de 100 Hz poate fi acceptată numai prin conexiunea prin cablu HDMI și DisplayPort™. Rata de reîmprospătare de 60 Hz cu VGA.
[2] Procentul de conținut de plastic reciclat se bazează pe definiția stabilită în standardul IEEE 1680.1-2018 EPEAT. Plasticul reciclat este exprimat ca procent din greutatea totală a plasticului. Metalul reciclat este exprimat ca procent din greutatea totală a metalului, conform definițiilor ISO 14021 pentru piesele metalice de peste 25 de grame. Procentul de sticlă reciclată din panoul monitorului variază în funcție de produs. Sticla reciclată este exprimată ca procent din greutatea totală a sticlei.
[3] Pe baza înregistrării EPEAT din SUA, conform standardului IEEE 1680.1-2018 EPEAT. Statutul EPEAT variază în funcție de țară. Vizitați www.epeat.net pentru mai multe informații.
[4] Pentru vizualizarea imaginilor FHD este necesar conținut FHD.
[5] Cablul inclus în cutie variază în funcție de regiune.
[6] PC-ul gazdă necesită Windows 10 sau o versiune ulterioară. HP Display Center este disponibil în Magazinul Microsoft.
[7] Se estimează că HP CMSL va fi disponibil între noiembrie 2024 și aprilie 2025. HP CMSL este acceptat numai pe PowerShell 5.1 pe 64 de biți și versiuni ulterioare. CMSL este compatibil cu Windows 10 versiunea 1809 și versiuni ulterioare, precum și cu Windows 11. Se pot aplica anumite limitări pentru afișajele vechi. Vizitați support.hp.com pentru a descărca HP CMSL.
[8] Ambalajele HP pe bază de hârtie și fibră pentru PC-uri, ecrane, materiale de imprimare pentru acasă și birou și consumabile sunt raportate de furnizori ca fiind reciclate sau certificate, cu un minim de 97% din volum verificat de HP. Ambalajul este cutia care vine cu produsul și toate materialele pe bază de hârtie din interiorul cutiei. Ambalajul pentru accesoriile și piesele de schimb pentru sistemele personale nu este inclus.
[9] Elementele de montare se vând separat. Suportul B200 este compatibil cu toate modelele din seria P G5, Seria 3 Pro și cu următoarele mini PC-uri selectate: Elite Mini 800 G9 UMA sku, Elite Mini 600 G9, Pro Mini 400 G9, Pro Mini 260 G9, EliteDesk 800 G8 UMA sku, EliteDesk 805 G8 UMA sku, EliteDesk 800 G6 UMA sku, EliteDesk 805 G6 UMA sku, ProDesk 600 G6, ProDesk 400 G6, 260 G4 Desktop Mini.
[10] Google a testat că respectă standardele de compatibilitate cu Chromebook-urile.
[11] Acest produs funcționează cu dispozitive capabile să ruleze cea mai recentă versiune a sistemului de operare Chrome și a fost certificat pentru a îndeplini standardele de compatibilitate Google. Google nu este responsabil pentru funcționarea acestui produs sau pentru conformitatea acestuia cu cerințele de siguranță. Chromebook și insigna „Works With Chromebook” sunt mărci comerciale ale Google LLC.
Declinări de responsabilitate privind specificațiile tehnice:
Toate specificațiile reprezintă specificațiile tipice furnizate de producătorii de componente HP, performanța reală putând varia fie mai mult, fie mai puțin.
Este necesar DisplayPort™ 1.2 sau HDMI 1.4 pentru a acționa panoul la rezoluția sa nativă. Placa video a PC-ului conectat trebuie să poată suporta rezoluția 1920 x 1080 la 60 Hz cu culoare pe 8 biți utilizând un port HDMI, DisplayPort™ sau VGA.
Număr de culori prin tehnologia A-FRC.
Cablurile incluse pot varia în funcție de țară.
Încuietoarea se vinde separat.
Procentul de plastic în buclă închisă derivat din ITE se bazează pe definiția stabilită în standardul IEEE 1680.1-2018.
Metalul reciclat este exprimat ca procent din greutatea totală a metalului, conform definițiilor ISO 14021 pentru piesele metalice cu greutatea mai mare de 25 de grame.
Procentul de sticlă reciclată din panoul monitorului variază în funcție de produs. Sticla reciclată este exprimată ca procent din greutatea totală a sticlei.
Ambalajele HP pe bază de hârtie și fibră pentru PC-uri, ecrane, materiale de imprimare pentru acasă și birou și consumabile sunt raportate de furnizori ca fiind reciclate sau certificate, cu un minim de 97% din volum verificat de HP. Ambalajul este cutia care vine cu produsul și toate materialele pe bază de hârtie din interiorul cutiei. Ambalajul pentru accesoriile și piesele de schimb pentru sistemele personale nu este inclus.
Sursele de alimentare externe, modulele WWAN, cablurile de alimentare, cablurile și perifericele sunt excluse. Piesele de schimb obținute după achiziționare pot să nu fie cu conținut scăzut de halogeni.
PC-ul gazdă necesită Windows 10. HP Display Center este disponibil în Magazinul Microsoft.
Se estimează că HP CMSL va fi disponibil între noiembrie 2024 și aprilie 2025. HP CMSL este acceptat numai pe PowerShell 5.1 pe 64 de biți și versiuni ulterioare. CMSL este compatibil cu Windows 10 versiunea 1809 și versiuni ulterioare, precum și cu Windows 11. Se pot aplica anumite limitări pentru afișajele vechi. Vizitați support.hp.com pentru a descărca HP CMSL.
Nu toate funcțiile sunt disponibile în toate edițiile sau versiunile de Windows. Sistemele pot necesita hardware, drivere, software sau actualizări de BIOS actualizate și/sau achiziționate separat pentru a profita la maximum de funcționalitatea Windows. Windows este actualizat și activat automat. Este necesar internet de mare viteză și un cont Microsoft. Se pot aplica taxe ISP și se pot aplica cerințe suplimentare în timp pentru actualizări. Consultați http://www.windows.com.
Certificarea TCO este o etichetă de sustenabilitate ISO 14024 Tip 1 pentru produsele IT. Respectarea tuturor criteriilor este verificată independent.
Amprenta de carbon a unui produs este definită ca fiind cantitatea totală de gaze cu efect de seră emise direct și indirect de un produs pe parcursul duratei sale de viață. Emisiile de gaze cu efect de seră sunt raportate ca potențial de încălzire globală pentru un orizont de timp de 100 de ani (GWP-100) în unități de echivalent CO2. Calculele se efectuează în conformitate cu ISO 14040 și ISO 14044. Este posibil ca valorile individuale să nu corespundă totalului din cauza rotunjirii.
Monitor HP Series 3 Pro FHD de 23,8 inch - 324ph. Diagonala afișajului: 60,5 cm (23,8"), Rezoluție afișaj: 1920 x 1080 pixeli, Tip HD: Full HD, Tehnologie afișaj: LCD, Suprafață afișaj: Mat, Timp de răspuns: 5 ms, Raport de aspect nativ: 16:9, Unghi de vizualizare orizontal: 178°, Unghi de vizualizare vertical: 178°. Difuzor(e) încorporat(e). Montare VESA, Reglare înălțime. Culoarea produsului: Negru
| Acoperire NTSC (tipic) | 72% |
| Gama de culori | 72% |
| Standardul gamei de culori | NTSC |
| Adâncimea culorii | 8 biți |
| Duritatea suprafeței | 3H |
| Rata de opacitate | 25% |
| Diagonala afișată (metrică) | 60,5 cm |
| Diagonală vizibilă | 6,04 cm |
| Dimensiune vizibilă, pe verticală | 29,6 cm |
| Dimensiune vizibilă, pe orizontală | 52,7 cm |
| Raza de scanare verticală | 48 - 100 Hz |
| Raza de scanare orizontală | 30 - 115 kHz |
| Densitatea pixelilor | 93 ppi |
| Pasul pixelilor | 0,2745 × 0,2745 mm |
| Numărul de culori afișate | 16,7 milioane de culori |
| Unghi de vizualizare, vertical | 178° |
| Unghi de vizualizare, orizontal | 178° |
| Rată maximă de reîmprospătare | 100 Hz |
| Raport de contrast (dinamic) | 8000000:1 |
| Raport de contrast (tipic) | 1000:1 |
| Raport de aspect | 16:9 |
| Rezoluții grafice suportate | 1024 x 768 (XGA), 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 720 (HD 720), 1280 x 800, 1440 x 900 (WXGA+), 1600 x 900, 1680 x 1050 (WSXGA+), 1920 x 1080 (HD 1080), 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 800 x 600 (SVGA) |
| Forma ecranului | Plat |
| Ecran anti-reflexie | Da |
| Suprafața de afișare | Matei |
| Tipul de măsurare a timpului de răspuns | GTG (Gri către Gri) |
| Timp de răspuns | 5 ms |
| Luminozitatea ecranului | 250 cd/m² |
| Luminozitatea afișajului (tipic) | 250 cd/m² |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip de iluminare din spate | LED de margine |
| Iluminare de fundal LED | Da |
| Tip de panou | IPS |
| Tehnologia de afișare | LCD-uri |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Tip HD | Full HD |
| Rezoluția afișajului | 1920 x 1080 pixeli |
| Diagonală de afișare | 60,5 cm (23,8") |