Conferințe remarcabile cu ajutorul inteligenței artificiale
Simțiți-vă încrezători colaborând fără efort cu monitorul de conferințe HP Series 5 Pro FHD USB-C de 23,8". Obțineți întâlniri fără distrageri, oriunde ați lucra, cu ajutorul inteligenței artificiale avansate. Bucurați-vă de confortul total datorită unei configurații personalizabile.
- Arată și sună cât mai bine cu o cameră web Poly Studio de 5MP, reducere a zgomotului prin inteligență artificială și blocare și activare automată pentru a-ți păstra afacerea sub control.
- Centrul tău pentru productivitate fără dezordine. Lucrează fără probleme între două computere [2] și conectează-le în serie [1] pentru a realiza mai multe. Un cablu USB-C® oferă o putere de 100 W.
- Simte-te cât mai bine toată ziua cu reglarea în 4 direcții, designul fără margini pe 3 laturi, senzorul de lumină ambientală și HP Eye Ease.
- Proiectat cu grijă, cu cel puțin 85% conținut de plastic reciclat, [3] 20% sticlă reciclată în panoul monitorului, [5] și 90% aluminiu reciclat în suport. [4]
[1] Monitorul HP seria 5 Pro sau monitorul suplimentar se vând separat.
[2] Pentru compatibilitatea KVM, dacă PC-urile conectate nu au port USB-C®, utilizatorul va avea nevoie de un cablu USB-B la A.
[7] Toate specificațiile de performanță reprezintă specificațiile tipice furnizate de producătorii de componente HP; performanța reală poate varia, fie mai mare, fie mai mică.
[8] Funcția de balans de alb progresiv de la HP este concepută pentru a calibra 100% alb complet pe monitoarele HP seria 5 Pro. Această ajustare are scopul de a alinia mai îndeaproape punctul de alb între diferite monitoare HP seria 5 Pro. Cu toate acestea, din cauza naturii monitoarelor, pot apărea diferențe perceptibile în culoarea albă atunci când monitoarele sunt privite din unghiuri diferite.
[9] Rata de reîmprospătare de 100 Hz este acceptată pe PC-urile gazdă cu DisplayPort™ 1.2 sau o versiune ulterioară. PC-ul gazdă poate afecta combinațiile de rate de reîmprospătare ale monitoarelor 1 și 2. Ratele de reîmprospătare pot fi activate de utilizator în setările PC-ului.
[10] Cablu de alimentare CA, cablu DisplayPort™ 1.4, cablu USB 3.0 AB și cablu USB 3.1 CC incluse. Toate celelalte cabluri se vând separat.
[11] Ghidul de configurare ergonomică este disponibil prin intermediul HP Display Center. PC-ul gazdă necesită Windows 10 sau o versiune ulterioară. HP Display Center este disponibil în Magazinul Microsoft.
[12] PC-ul gazdă necesită Windows 10 sau o versiune ulterioară. HP Display Center este disponibil pentru descărcare din magazinul Microsoft pentru Windows sau de pe support.hp.com pentru Windows și MacOS.
Declinări de responsabilitate privind specificațiile tehnice
Toate specificațiile de performanță reprezintă specificațiile tipice furnizate de producătorii de componente HP, performanța reală putând varia fie mai mult, fie mai puțin.
Este necesar DisplayPort™ 1.4 sau HDMI 2.0 pentru a alimenta ecranul la rezoluția sa nativă. Placa video a PC-ului conectat trebuie să poată suporta rezoluția 1920 x 1080 la 60 Hz cu culoare pe 8 biți utilizând un DisplayPort™ sau HDMI. Placa video a PC-ului conectat trebuie să poată suporta rezoluția 1920 x 1080 și să includă o ieșire DisplayPort™ sau HDMI pentru a alimenta monitorul în Modul Preferat.
Număr de culori prin tehnologia A-FRC.
Cablurile incluse pot varia în funcție de țară.
Ambalaj exterior 100% și perne ondulate fabricate din fibre certificate și reciclate, provenite din surse sustenabile.
Procentul de plastic în buclă închisă derivat din ITE se bazează pe definiția stabilită în standardul IEEE 1680.1-2018.
Plasticul Ocean Bound se bazează pe definiția stabilită de standardul UL2809.
Metalul reciclat este exprimat ca procent din greutatea totală a metalului, conform definițiilor ISO 14021 pentru piesele metalice cu greutatea mai mare de 25 de grame.
Procentul de sticlă reciclată din panoul monitorului variază în funcție de produs. Sticla reciclată este exprimată ca procent din greutatea totală a sticlei.
PC-ul gazdă necesită Windows 10 sau o versiune ulterioară. HP Display Center este disponibil în Magazinul Microsoft.
Biblioteca de scripturi Client Management trebuie descărcată pe PC-ul conectat pentru a executa comenzi CMSL. Este posibil să se aplice anumite limitări pentru monitoarele vechi. Vizitați support.hp.com pentru a descărca HP CMSL.
Încuietoarea se vinde separat.
Înregistrat EPEAT® acolo unde este cazul. Înregistrarea EPEAT® variază în funcție de țară. Consultați www.epeat.net pentru starea înregistrării în funcție de țară. Pe baza înregistrării EPEAT® din SUA, conform IEEE 1680.1-2018 EPEAT®. Starea variază în funcție de țară. Vizitați www.epeat.net pentru mai multe informații.
Monitor de conferințe HP Series 5 Pro 23,8 inch FHD USB-C - 524pm. Diagonala afișajului: 60,5 cm (23,8"), Rezoluție afișaj: 1920 x 1080 pixeli, Tip HD: Full HD, Tehnologie afișaj: LCD, Suprafață afișaj: Mat, Timp de răspuns: 5 ms, Raport de aspect nativ: 16:9, Unghi de vizualizare, orizontal: 178°, Unghi de vizualizare, vertical: 178°. Difuzor(e) încorporat(e). Hub USB încorporat, Versiune hub USB: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). Montare VESA, Reglare înălțime. Culoarea produsului: Negru
Eficiență energetică
| Număr de înregistrare EPREL | 2047552 |
| Numărul versiunii EPREL | 1 |
| Fișă tehnică (link) | https://eprel.ec.europa.eu/api/product/2047552/fiches?language=EN |
| Clasa de eficiență energetică | D. |
Detalii tehnice
| URL-ul Regulamentului general privind siguranța produselor (GPSR) | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
Alte caracteristici
| Certificare | MEPS Australiano-Neozeelandeze; BIS; BSMI; CB; CCC; CE; CECP; CEL; CEL Gradul 1; cTUVus; EAC; FCC; ICES; ISO 9241-307; KC; KCC; NOM; PSB; RCM; SEPA; TUV-S; VCCI; MEPS Vietnam; WEEE; ISC; Comisia pentru Energie din California (CEC); Emiratele Arabe Unite; TGM; Certificate Ucraina; TÜV |
| Tipul adaptorului CA furnizat | 198122901920 |
| Porturi Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Ratele de date ale rețelei LAN Ethernet | 10.100.1000 Mbit/s |
| Certificate de conformitate | CECP, CCC, CB, EAC, BIS, Comisia Federală pentru Comunicații (FCC), CE, BSMI |
| Garanția producătorului | Garanție limitată HP de trei ani |
| Conținutul ambalajului | Monitor; Cablu DisplayPort™; Card de garanție; Cablu USB de tip A la tip B; Poster de instalare rapidă; 1 cablu USB de tip C la tip C; Cablu de alimentare CA |
| Cod UNSPSC | 43211902 |
| Greutate | 9,5 kg |
| Țara de origine | China, Thailanda |
Sustenabilitate
| Certificate de sustenabilitate | ENERGY STAR, EPEAT, TCO |
Conținutul ambalajului
| Software inclus | Centrul de afișare HP; Biblioteca de scripturi HP Client Management |
| Ghid de pornire rapidă | Da |
| Cabluri incluse | DisplayPort, USB Tip-A la USB Tip-B, USB Tip-C la USB Tip-C, CA |
| Suport inclus | Da |
Date de ambalare
| Card de garanție | Da |
| Tip de pachet | Cutie |
| Greutatea pachetului | 9,5 kg |
| Înălțimea pachetului | 393 mm |
| Adâncimea pachetului | 140 mm |
| Lățimea pachetului | 621 mm |
Greutate și dimensiuni
| Greutate (fără suport) | 4,99 kg |
| Înălțime (fără suport) | 123,7 mm |
| Adâncime (fără suport) | 18,6 mm |
| Lățime (fără suport) | 212,4 mm |
| Greutate (cu suport) | 9,5 kg |
| Înălțime (cu suport) | 503,2 mm |
| Adâncime (cu suport) | 189,5 mm |
| Lățime (cu suport) | 539,4 mm |
Condiții operaționale
| Umiditatea relativă de stocare (H-H) | 20 - 80% |
| Umiditatea relativă de funcționare (H-H) | 5 - 95% |
| Temperatura de funcționare (T-T) | 5 - 35 °C |
Putere
| Scala de eficiență energetică | De la A la G |
| Tipul de alimentare | Intern |
| Frecvența de intrare AC | 50/60 Hz |
| Tensiunea de intrare AC | 100 - 240 V |
| Consum de energie (oprit) | 0,3 W |
| Consum de energie (maxim) | 223 V |
| Consum de energie (standby) | 0,5 W |
| Consum de energie (tipic) | 33 V |
| Consum de energie (SDR) la 1000 de ore | 14 kWh |
| Clasa de eficiență energetică (HDR) | D. |
| Clasa de eficiență energetică (SDR) | D. |
Ergonomie
| Afișaj pe ecran (OSD) | Da |
| Intervalul unghiului de înclinare | -5 - 23° |
| Ajustarea înclinării | Da |
| Interval unghi de pivotare | -45 - 45° |
| Pivotant | Da |
| Unghiul de pivotare | -90 - 90° |
| Pivot | Da |
| Înălțime reglabilă (max) | 15 cm |
| Reglarea înălțimii | Da |
| Tipul slotului pentru blocarea cablului | Kensington |
| Slot pentru blocarea cablului | Da |
| Interfață de montare a panoului | 100 x 100 mm |
| Montare VESA | Da |
Rețeaua
| Acționat de la distanță | Da |
| Ethernet LAN | Da |
Porturi și interfețe
| HDCP | Da |
| Comutator KVM încorporat | Da |
| Conectivitate pentru căști | 3,5 mm |
| Ieșiri pentru căști | 1 |
| Ieșire pentru căști | Da |
| Ieșire audio | Da |
| Intrare audio | Da |
| Versiunea DisplayPort | 1.4 |
| Versiune cu ieșire DisplayPort | 1.4 |
| Cantitate ieșire DisplayPort | 1 |
| Cantitatea DisplayPort-urilor | 1 |
| Versiunea HDMI | 2.0 |
| Cantitatea porturilor HDMI | 1 |
| HDMI | Da |
| Alimentare prin USB până la | 100 W |
| Livrare de putere USB (USB PD) | Da |
| Mod alternativ USB Type-C DisplayPort | Da |
| Cantitate de porturi USB Type-C downstream | 1 |
| Cantitate de porturi USB tip A downstream | 3 |
| Număr de porturi USB Type-C upstream | 1 |
| Număr de porturi USB tip B upstream | 1 |
| Versiune hub USB | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Hub USB încorporat | Da |
Design
| Culoarea picioarelor | Argintiu, Negru |
| Suport detașabil | Da |
| Nume de culoare | Negru intens |
| Culoarea produsului | Negru |
| Poziționarea pe piață | Afaceri |
Multimedia
| Cameră încorporată | Da |
| Microfon încorporat | Da |
| Megapixeli (aprox.) | 5 MP |
| Difuzoare(e) încorporate | Da |
| Puterea nominală RMS | 12 W |
| Numărul de vorbitori | 4 |
Performanță
| Senzor infraroșu (IR) | Da |
| Segmentul HP | Afaceri |
| Tehnologia luminii albastre scăzute | Da |
| Tehnologie fără pâlpâire | Da |
| Încărcare rapidă | Da |
| AMD FreeSync | Nu |
| NVIDIA G-SYNC | Nu |
Afișaj
| Tehnologia ramei afișajului | Micro-Edge |
| Acoperire sRGB (tipic) | 100% |
| Gama de culori | 100% |
| Standardul gamei de culori | sRGB |
| Adâncimea culorii | 8 biți |
| Duritatea suprafeței | 3H |
| Rata de opacitate | 25% |
| Diagonala afișată (metrică) | 60,5 cm |
| Diagonală vizibilă | 6,05 cm |
| Dimensiune vizibilă, pe verticală | 29,6 cm |
| Dimensiune vizibilă, pe orizontală | 52,7 cm |
| Raza de scanare verticală | 50 - 100 Hz |
| Raza de scanare orizontală | 30 - 115 kHz |
| Densitatea pixelilor | 93 ppi |
| Pasul pixelilor | 0,27 x 0,27 mm |
| Timp de răspuns (rapid) | 5 ms |
| Numărul de culori afișate | 16,7 milioane de culori |
| Unghi de vizualizare, vertical | 178° |
| Unghi de vizualizare, orizontal | 178° |
| Rată maximă de reîmprospătare | 100 Hz |
| Raport de contrast (dinamic) | 10000000:1 |
| Raport de contrast (tipic) | 1500:1 |
| Raport de aspect | 16:9 |
| Rezoluții grafice suportate | 1024 x 768 (XGA), 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 720 (HD 720), 1280 x 800, 1440 x 900 (WXGA+), 1600 x 900, 1680 x 1050 (WSXGA+), 1920 x 1080 (HD 1080), 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 800 x 600 (SVGA) |
| Forma ecranului | Plat |
| Ecran anti-reflexie | Da |
| Suprafața de afișare | Matei |
| Tipul de măsurare a timpului de răspuns | GTG (Gri către Gri) |
| Timp de răspuns | 5 ms |
| Luminozitatea ecranului | 350 cd/m² |
| Luminozitatea afișajului (tipic) | 350 cd/m² |
| Ecran tactil | Nu |
| Tip de iluminare din spate | LED de margine |
| Iluminare de fundal LED | Da |
| Tip de panou | IPS |
| Tehnologia de afișare | LCD-uri |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Tip HD | Full HD |
| Rezoluția afișajului | 1920 x 1080 pixeli |
| Diagonală de afișare | 60,5 cm (23,8") |
Specificații
| Model | S5 PRO |
| Nume model | Monitor de conferințe Seria 5 Pro FHD USB-C de 23,8 inci - 524pm |
| Greutatea netă a produsului | 4,4 kg |