
AMD Ryzen 7 9700X. Familie procesor: AMD Ryzen™ 7, Socket procesor: Socket AM5, Litografie procesor: 4 nm. Canale de memorie: Canal dublu, Memorie internă maximă suportată de procesor: 192 GB, Tipuri de memorie suportate de procesor: DDR5-SDRAM. Model placă grafică integrată: AMD Radeon, Frecvență de bază placă grafică integrată: 2200 MHz. Seturi de instrucțiuni suportate: AES, AVX, AVX 2.0, AVX-512, SSE, SSE2, SSE3, SSE4.1, SSE4.2, SSSE3. Versiune USB: 2.0/3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2)
Specificații
| Model | 100-100001404WOF |
| Familie CPU | AMD Ryzen 7 |
| Număr model | 9700X |
Configurație I/O
| Număr porturi USB | 5 |
| Versiune USB | 2.0/3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
Caracteristici
| Seturi de instrucțiuni suportate | AES, AVX, AVX 2.0, AVX-512, SSE, SSE2, SSE3, SSE4.1, SSE4.2, SSSE3 |
| Versiune sloturi PCI Express | 5.0 |
| Număr maxim de linii PCI Express | 28 |
Grafică
| Model placă grafică dedicată | Indisponibil |
| Frecvență de bază placă grafică integrată | 2200 MHz |
| Model placă grafică integrată | AMD Radeon |
| Placă grafică dedicată | Nu |
| Placă grafică integrată | Da |
Memorie
| ECC | Da |
| Non-ECC | Da |
| Canale de memorie | Canal dublu |
| Frecvențe de memorie suportate de procesor | 3600,5600 MHz |
| Tipuri de memorie suportate de procesor | DDR5-SDRAM |
| Memorie internă maximă suportată de procesor | 192 GB |
Procesor
| Cooler inclus | Nu |
| Tip ambalaj | Cutie |
| Putere termică proiectată (TDP) | 65 W |
| Tip cache procesor | L2 & L3 |
| Cache procesor | 40 MB |
| Frecvență boost procesor | 5.5 GHz |
| Moduri de operare procesor | 64-bit |
| Fire procesor | 16 |
| Litografie procesor | 4 nm |
| Socket procesor | Socket AM5 |
| Nuclee procesor | 8 |
| Familie procesor | AMD Ryzen™ 7 |
| Frecvență de bază procesor | 3.8 GHz |
| Model procesor | 9700X |
| Generație procesor | AMD Ryzen 9000 Series |
| Producător procesor | AMD |
Procesor RYZEN X8 R7-9700X SAM5 BX/65W 3800 100-100001404WOF AMD
- Producător: AMD
- Cod produs: 100-100001404WOF
- Disponibilitate: În Stoc
Etichete:
amd ryzen 7 9700x,
procesor amd,
cpu am5,
zen 5,
gaming cpu,
8 core cpu,
desktop processor,
ryzen 9000